Otyłość poważnym problemem

Otyłość poważnym problemem

3 czerwca 2020 0 przez Redakcja

Coraz więcej osób na całym świecie ma obecnie problemy związane z nadwagą, lub nawet z otyłością. Nasze społeczeństwo staje się coraz grubsze. Lekarze i dietetycy biją już na alarm, ponieważ stajemy się wszyscy otyli. Otyłość ta niestety wiąże się również z szeregiem kłopotów zdrowotnych. Pojawiają się u nas takie schorzenia, jak na przykład cukrzyca.

Poza tym, wysiadają nam stawy i kości. Nasze nogi nie są już w stanie nosić tego całego ciężaru. Wiele osób zdaje sobie z tego sprawę na tyle wcześnie, że mogą jeszcze całkowicie odwrócić swój los. Warto jednak zauważyć, że nawet osoby mocno otyłe, które cierpią już na wiele chorób spowodowanych ich tuszą, mogą chudnąc bardzo sobie pomóc. Nie da się cofnąć wszystkich swoich błędów, ale wiele z nich można jeszcze próbować naprawić.

Kiedy już zdecydujemy się na odchudzanie, zazwyczaj skupiamy się całkowicie na żywieniu. Ważne, aby nie kusić się na diety gwiazd, które reklamowane są w prasie i w gazetach. Zazwyczaj są to bowiem diety bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Często powodują one nagły spadek wagi, ale z czasem pojawia się niezwykle szybko efekt jo-jo. Poza tym, wiele z nich może przynosić negatywne skutki dla naszego zdrowia. Okazuje się na przykład, że niezwykle popularna swego czasu dieta białkowa, którą opracował francuski lekarz, doktor Dukan, może powodować zakwaszenie organizmu, a tym samym niszczyć nasze stawy i nerki. Jeżeli mamy dylemat i nie wiemy, jaką dietę wybrać, najlepszym wyjściem okazuje się pójście do dobrego dietetyka. Po krótkiej rozmowie powinien on zaprojektować dietę specjalnie dla nas, która będzie oparta na naszych ulubionych produktach, które to wskazaliśmy w trakcie rozmowy.

Sama dieta to jednak nie wszystko. Lekarze i dietetycy uważają, że niezbędny jest również odpowiedni wysiłek fizyczny. Nie ma się co oszukiwać, jest ważnym, aby spalać tkankę tłuszczową, która w nadmiarze znajduje się w naszym ciele. Bez tego nie ma raczej możliwości chudnięcie. Poza tym, sport we wspaniały sposób może wymodelować każdą sylwetkę. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo może poprawić wygląd naszego ciała. Wpływa także w doskonały sposób na naszą kondycję, siłę fizyczną i odporność organizmu. Warto jest poświęcić na intensywny wysiłek fizyczny przynajmniej dwie do trzech godzin w tygodniu.

Warto zauważyć, że na większości osiedli mieszkaniowych znajduje się przynajmniej jedna duża siłownia. Jest to obecnie standardem w większych miastach. Również te mniejsze miasta zaczynają brać przykład i powstają tam siłownie, jak grzyby po deszczu. Pierwszą swoją wizytę na siłowni, najlepiej jest rozpocząć od rozmowy z trenerem. Najlepiej jest wskazać mu, na czym najbardziej nam zależy i z czym mamy największy problem.

Dobry trener personalny powinien bez trudu wskazać nam ścieżkę postępowania, która umożliwi nam prawidłowy spadek wagi, w połączeniu z odpowiednią dietą na co dzień.

Na początku najlepiej jest zawsze zacząć od przyrządów służących do treningu cardio. Umożliwiają one bowiem spalenie dużej ilości tkanki tłuszczowej i nabranie solidnej kondycji.