Miody – naturalne antybiotyki oraz zdrowe i smaczne słodycze!

Miody – naturalne antybiotyki oraz zdrowe i smaczne słodycze!

27 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Miody są bogate w wiele składników odżywczych, dzięki którym nasz organizm funkcjonuje dużo sprawniej. Przez wiele osób miód jest zatem uważany za cenne, płynne złoto, które obowiązkowo powinno znaleźć się w naszej kuchennej szafce. Miody możemy wykorzystywać na wiele różnych sposobów. Nie da się jednak ukryć, że najczęściej dodajemy je do ulubionej, jesiennej bądź zimowej herbaty, która ma nas rozgrzać.

Miody miodom nierówne

Przyjęło się, że miód to naturalny antybiotyk, który otrzymujemy od matki natury. Jest on nie tylko pyszny, ale i zdrowy – to właśnie dlatego tak często jest przez nas używany podczas gotowania. Potrafi on nie tylko osłodzić nasze potrawy, lecz także dodać soczystości pieczonemu mięsu. Miody stanowią zatem doskonałą alternatywę dla białego cukru, który używany w nadmiarze jest bardzo szkodliwy. Miód dostarcza naszemu organizmowi wiele bardzo cennych substancji , które wpływają nie tylko na nasze zdrowie, lecz także na urodę. Miody leczą liczne schorzenia takie jak np. podwyższone ciśnienie, wrzody żołądka lub podrażnione gardło. Oprócz tego miód jest w stanie przyspieszyć gojenie się naszych ran. Oczywiście to tylko najczęstsze zastosowania miodów.

Kupując miód trzeba liczyć się z tym, że nie każdy znaleziony przez nas słoik na sklepowej półce jest tak samo zdrowy. Należy wiedzieć, że miody przeznaczone do masowej sprzedaży często są sztucznie „ulepszane” przez co tracą wiele swoich cennych właściwości. Nieuczciwi sprzedawcy dość często podgrzewają takie miody tylko po to, aby utrzymać ich płynną wersję jak najdłużej. Wynika to z faktu, że stanowcza większość z nas lubi, gdy miód jest w formie płynnej, czyli tej lejącej się. Miody przeznaczone do masowej sprzedaży są także dość często rozcieńczane z cukrem oraz wodą lub też syropem glukozowo-fruktozowym, aby podnieść jego walory smakowe. Jest to zatem nieuczciwa sprzedaż, która w efekcie końcowym tak naprawdę nam wcale nie służy.

Miód z zaufanego źródła to drogocenny skarb!

Dużo lepszym wyjściem jest zatem kupowanie miodów ze sprawdzonych i zaufanych źródeł. Jeśli wiec mamy taką możliwość – to kupujmy te prawdziwe miody. Wspierajmy  doświadczonych pszczelarzy, którzy odnoszą się z szacunkiem do swoich żółto-pasiastych przyjaciółek! To właśnie dzięki takim pasjonatom możemy mieć pewność, że kupiony miód będzie prawdziwym miodem, a nie tandetną podróbką. Taki 100% miód, pozbawiony ulepszaczy, będzie działał antybiotycznie, bakteriostatycznie i odtruwająco na nasz organizm.

Wybór zatem należy do Ciebie – albo zaczniesz inwestować w sprawdzone i naturalne produkty, albo możesz zadowolić się ich nędzną wersją, pozbawioną tego co najcenniejsze.