Kto powinien skorzystać z zabiegu liposukcji?

Kto powinien skorzystać z zabiegu liposukcji?

21 czerwca 2020 Wyłączono przez Redakcja

Bardzo ważne jest, aby postarać się popracować nad sobą i zadbać o swój wygląd. Niezwykle ważne jest, aby przygotować się do zabiegu, który będzie sporą zmianą w naszym życiu. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że trzeba odpowiednio się odżywiać, a także unikać zażywanie leków i witamin. Przed zabiegiem należy uważać na to, aby nie przeziębić się ani nie dostać infekcji. Bardzo ważne jest, aby mieć pusty żołądek w trakcie wykonywania zabiegu.

Bardzo ważne jest, aby pamiętać o tym, aby przed zabiegiem unikać spożywania dań, które mają sporą ilość tłuszczu. W trakcie wykonywania zabiegu dawane jest znieczulenie, które pozwala pozbyć się bólu. Istnieją znieczulenia ogólne i miejscowe. Chirurg dobierze dla nas odpowiedni rodzaj znieczulenia. W przypadku zabiegu, który dotyka małą część ciała, trzeba pomyśleć o tym, że już tego samego dnia będzie mogli powrócić do domu. Jednak jeśli operacja będzie dotyczyła większych partii, pewne jest, że będziemy zmuszeni pozostać w domu.

Zwykle pacjent pozostaje nie dłużej niż jedną dobę w klinice. Dzięki prostemu zabiegowi znieczulenia dochodzi do tego, że ciało lepiej znosi operację. Sama operacja to nic groźnego, po wykonanie znieczulenia pacjent trafia na salę operacyjną, gdzie ciało jest nasączone specjalnym płynem, który pomaga oderwać poszczególne fałdki tłuszczu. Liposukcja to zabieg bezpieczny i pewny, dlatego nie musimy się martwić, że będzie zmuszeni do częstych wizyt u lekarza. Może się jednak okazać, że będzie potrzebna operacja korekcyjna, która pozwoli nam ułożyć naszą skórę w odpowiedni sposób. Niezwykle ważne jest, aby skóra był napięta i elastyczna, a także dokładnie dopasowana do naszej nowej sylwetki.

Następnie do organizmu wprowadzona jest specjalna rurka przez którą pobierana jest tkanka tłuszczowa i wydalana z organizmu. Taka technika pozwala w o wiele prostszy sposób usunąć tłuszcz, który jest niepożądany w naszym organizmie. Technika ta sprawdza się za każdym razem, kiedy pragniemy pozbyć się tłuszczu z pewnych warstw naszego ciała.