Jak leczyć chrapanie?
31 maja 2020Raczej każdy z nas wie czym jest chrapanie, a przynajmniej zdaje sobie sprawę z tego, jak je słychać i jakie może ono być uciążliwe i to nie tylko dla chrapiącego, ale także dla jego najbliższych. To nie tylko niedogodność czy problem, ale także ważny sygnał jaki daje nam nasz organizm, bo chrapanie informuje nas o tym, że coś może być nie tak, a mimo to jednak najczęściej jest ono przez nas ignorowane dopóki nie zaczynamy odczuwać innych dolegliwości. Samego chrapania nikt się może jeszcze nie przestraszył, a może gdyby tak się działo uniknęlibyśmy wielu problemów zdrowotnych i to czasami bardzo poważnych, gdyż często chrapanie połączone jest z występowaniem bezdechu, a to prowadzi do niedotlenienia naszego organizmu i może wywołać wiele zmian. Podstawowe pytanie jakie sobie zadajemy dotyczy tego czy chrapanie jest czymś, co można leczyć i owszem leczenie chrapania jest możliwe, ale jednak z pewną dozą sceptycyzmu powinniśmy podchodzić do wszystkich nowinek, które zapewniają, że po zastosowaniu tego lub innego środka chrapanie całkowicie ustąpi.
Preparaty te do najtańszych nie należą, a ich skuteczność o ile w ogóle występuje jest tylko częściowa i działa przez chwilę, chociaż bardzo wielu z nas nabiera się na skuteczność tych preparatów, bo to tylko jest dla nas chwilowym odroczeniem wizyty u lekarza, której najzwyczajniej w świecie się obawiamy. Po prostu musimy sobie zdawać sprawę z tego, że leczenie chrapania jest możliwe, ale tylko z zastosowaniem odpowiednich środków i po znalezieniu przyczyny, która u nas chrapanie powoduje, a nie dokonamy tego dzięki płynom, maściom czy innym przedmiotom, które kupimy w aptece bez konsultacji z lekarzem. Niestety dla tych, którzy chrapią najczęściej jedynym i skutecznym ratunkiem, a jednocześnie sposobem leczenia chrapania jest przeprowadzenie zabiegu chirurgicznego, który pomoże nam pozbyć się przyczyny, gdyż chrapanie nie jest czymś, co pojawia się bez powodu i w taki sam sposób znika. Najlepiej, gdy na konsultację z lekarzem udamy się w towarzystwie partnera lub partnerki, gdyż to on lub ona może więcej wiedzieć o naszym chrapaniu niż my sami, bo po prostu ta osoba, która z nami śpi w jednym łóżku ma problem z zaśnięciem czy jest przez nas budzona, gdy zaczynamy chrapać.
Chrapanie może być na tyle donośne i intensywne, że nawet spanie osobno i to w innym pokoju przy zamkniętych drzwiach nie pomaga, bo nadal słyszymy chrapiącego. Każdy kto takie objawy lekceważy może się przekonać o tym, że to był bardzo ważny sygnał z naszego organizmu, gdy jest już za późno nawet na zabiegowe leczenie, bo uleczymy chrapanie, ale inne dolegliwości wywołane ciągłym niedotlenianiem organizmu pozostaną.