Dentysta Kraków. Stomatologia zachowawcza i dziecięca

Dentysta Kraków. Stomatologia zachowawcza i dziecięca

6 stycznia 2023 0 przez Redakcja A

Niektóre osoby wykazują silny lęk przed wizytą u dentysty. Czasami jest on pozostałością z dzieciństwa – nie jest tajemnicą, że wiele dzieci niechętnie wykonuje zadania związane z higieną jamy ustnej. Negatywne emocje mogą także zostać wywołane przez pierwsze skojarzenia z dentystą i chorobami uzębienia, takie jak leczenie kanałowe. Jednak warto pamiętać, że gabinety stomatologiczne oferują również działania profilaktyczne, porady oraz szybkie i bezbolesne zabiegi. Dentysta Kraków i okolice? Wybierz najlepszych specjalistów, którzy sprawią, że zapomnisz o złych skojarzeniach. Stomatolodzy z kliniki FullDent chętnie zaopiekują się także zdrowiem twojego dziecka.

Czym jest stomatologia zachowawcza?

Stomatologia zachowawcza bywa również nazywana stomatologią ogólną. W jej zakres wchodzą działania profilaktyczne, mające na celu utrzymanie uzębienia w dobrym stanie. Omawiana dziedzina obejmuje także podstawowe leczenie zębów, często związane z chorobą próchnicową.

Dentysta Kraków, Skawina, Mogilany? Dzięki klinice stomatologicznej FullDent, w każdym z tych miejsc możesz zadbać o higienę i zdrowie twojej jamy ustnej. W ramach stomatologii zachowawczej wykwalifikowani specjaliści oferują ci między innymi:

  • porady stomatologiczne
  • leczenie choroby próchnicowej i ubytków
  • ochronę zębów przed próchnicą
  • tzw. wypełnienia, czyli odbudowę tkanek w uzębieniu
  • usuwanie kamienia nazębnego
  • leczenie nadwrażliwości zębów.

Działania profilaktyczne, szybkie reakcje i kontrolne wizyty w gabinecie stomatologicznym często mogą pozwolić ci na uniknięcie poważnych zabiegów i długiego leczenia. Pamiętaj, że leczenie kanałowe, którego obawia się większość pacjentów, najczęściej musi zostać wdrożone właśnie z powodu nieprawidłowej higieny jamy ustnej lub próchnicy.

Dentysta Kraków – stomatologia dziecięca

Stomatologia dziecięca obejmuje działania z zakresu stomatologii zachowawczej. Każdy rodzic wie jednak, że dzieci wymagają innego podejścia, niż dorośli pacjenci. Dlatego kadrę kliniki FullDent zasilają lekarze, którzy specjalizują się w leczeniu dzieci i kontakcie z nimi. Doskonale wiedzą, że odpowiednia profilaktyka i bezstresowe wizyty w gabinecie dentystycznym przełożą się na zdrowie i skojarzenia najmłodszych pacjentów. Oferują oni nie tylko komfortowy przebieg wizyty, w tym pierwszej – tzw. adaptacyjnej, ale także nagrody dla dzielnych małych pacjentów w postaci naklejek i dyplomów. Jeśli konieczne okaże się wdrożenie leczenia u dziecka, możesz być pewien, że będzie ono bezstresowe i bezbolesne.

Ekipa Fulldent – czyli dentyści Kraków – są gotowi, aby zadbać o uzębienie twoje i twojego dziecka. Już dziś zarezerwuj wizytę online w jednym z gabinetów. Zapisz w swoim kalendarzu hasło ,,wizyta kontrolna – dentysta Kraków” i wraz z Nowym Rokiem zainwestuj w swoje zdrowie.