Aparaty słuchowe – znajdź idealny model

Aparaty słuchowe – znajdź idealny model

1 października 2021 0 przez Redakcja

W konfrontacji z nowymi informacjami, nowymi produktami lub po prostu nowymi tematami, ludzie mogą być zszokowani i sfrustrowani ich różnorodnością i brakiem zrozumienia różnic między nimi – to jak przebywanie w labiryncie, z którego nie można się wydostać. Tak jest często w przypadku protetyki słuchu. Branża protetyki słuchu rozszerzyła swoje granice i wybór produktów do tego stopnia, że łatwo się wśród nich pogubić (istnieje 5 rodzajów samych aparatów wewnątrzusznych), nic więc dziwnego, że ludzie potrzebują pomocy najpierw na poziomie podstawowego zrozumienia tematu, a później w doborze aparatów słuchowych lub innych produktów do ucha. Nasz artykuł ma na celu pomóc Ci zrozumieć to zagadnienie – jakie są rodzaje aparatów słuchowych, czym się różnią oraz jakie są zalety i wady każdego z nich.

Kategoria zausznych aparatów słuchowych jest dalej podzielona na dwa rodzaje:

Zauszne aparaty słuchowe

Jest on również znany jako zauszny. Jest to angielski skrót, który oznacza „Behind The Ear”. Nietrudno domyślić się etymologii nazwy – obudowa aparatu słuchowego znajduje się za uchem. Aparat słuchowy zauszny jest uważany za najbardziej powszechny i popularny typ, ponieważ jest odpowiedni dla prawie wszystkich użytkowników aparatów słuchowych. Kolejną zaletą tych urządzeń jest ich zdolność do korygowania stopni ubytku słuchu od lekkiego do głębokiego, a nawet niektórych przypadków głuchoty.

Zauszne aparaty słuchowe z technologią zdalnego telefonu

„BTE RITE” oznacza słuchawkę w uchu. Aparaty te są mniejsze od aparatów zausznych ze względu na to, że jedna z części nie jest umieszczona w obudowie, lecz we wkładce usznej bezpośrednio przed błoną bębenkową.

Zobacz również: https://poradnikowe.pl/aparaty-sluchowe-skuteczne-narzedzia-w-walce-z-niedosluchem/

Różne typy aparatów wewnątrzusznych są wyraźnie opisane poniżej:

  • ITE FS (InTheEarFullSell) wewnątrzuszne aparaty słuchowe. Mimo że są one uważane za mniej widoczne, pod względem kosmetycznym ustępują aparatom zausznym z technologią BTE.
  • Aparaty słuchowe typu half-in-the-ear (ITE HS – InTheEarHalfSell) wybierane są przez osoby, które preferują ich wygodę i dyskrecję.
  • InTheCanal (ITC) – obudowa aparatu słuchowego nie wychodzi poza błonę bębenkową.
  • Modele typu Completely InTheCanal (CIC) są całkowicie zamknięte w kanale słuchowym.
  • Invisible (IIC – InvisibleIntheCanal) – najmniejszy z dostępnych modeli.

Oprócz ulubionej przez użytkowników zalety, jaką jest niewidoczność, niektóre modele aparatów słuchowych mają znaczące wady:

  • Nie wszystkie stopnie ubytku słuchu można skorygować;
  • Nie są odpowiednie dla wszystkich użytkowników;
  • Mniej wydajne;
  • Baterie są bardziej narażone na wyczerpanie.

Specjaliści zapewniają profesjonalne i pouczające porady dotyczące dopasowania modeli aparatów słuchowych, aby zapewnić, że każda osoba z ubytkiem słuchu może cieszyć się nowym, jasnym światem słyszenia