Manicure sposobem na piękne paznokcie

Manicure sposobem na piękne paznokcie

15 czerwca 2020 Wyłączono przez Redakcja

Jednym z najpopularniejszych sposobów malowania paznokci jest oczywiście manicure francuski bardzo często stosowany w naszym kraju, ponieważ cechuje się niezwykłą elegancją i dobrym stylem. Można go w łatwy i szybki sposób wykonać w domu bez konieczności sięgania po pomoc doświadczonej manicurzystki. French ma bardzo prosty przebieg. Na początku do naszych obowiązków należy zadbanie o to, aby paznokcie wyglądały pięknie także przed nałożeniem warstwy lakieru.

I tak ważne jest aby zmyć poprzednią warstwę lakieru, potem wygładzenie paznokci, odpowiednie ich nawilżenie, a następnie nałożenie odpowiedniej warstwy podkładu na paznokieć, dzięki któremu będą one wyglądały lepiej także po nałożeniu warstwy farby.

Należy pamiętać także, by przed nałożeniem lakiery skrócić, wyrównać i wygładzić końcówki paznokci, aby potem nie zaprzątać sobie głowy wyrównywaniem go krawędzi. Następnie należy pomalować końcówkę paznokcie kredowobiałym lakierem, używając do tego  szablonu, który pomaga nam ozdobić paznokcie perfekcyjnie i dokładnie. Następnie należy zdjąć szablon z paznokcia, a potem pomalować go różowym lub beżowym lakierem, będzie to całościowo wyglądać bardzo efektownie i estetycznie. Do tego na końcu nie można zapomnieć o naniesieniu na pomalowane paznokcie specjalnego utwardzacza, dzięki któremu lakier będzie się trzymał bardzo długo. Niestety nie wymyślono jeszcze super trwałych lakierów, jest to związane także z budową naszego paznokcia, który ma wgłębienia itd. To przez to, że wykonujemy takie wiele czynności w ciągu dnia, nie jesteśmy w stanie utrzymać naszych paznokcie w idealnym stanie. Często lakier pęka, tipsy się łamią, a my nie jesteśmy w stanie nad tym zapanować. Jak widać manicure Kraków to nic trudnego!

Taki manicure uczyni nasze paznokcie pięknymi, świeżymi. A poza tym nie będzie musiały się martwić, że się nam czymś zabrudzą, ponieważ farba jest trwała. W taki oto sposób możemy wykonać całkiem profesjonalne malowanie paznokci u siebie w domu. I na koniec warto zapamiętać, że absolutnie zabronione jest stosowanie metolowych pilników, do tego lakierów z amoniakiem, zmywaczy także z tą substancją. Niszczą one bowiem paznokcie, a często regeneracja nie daje pożądanych efektów.