Koreańskie kosmetyki – skuteczna pielęgnacja skóry z problemami

Koreańskie kosmetyki – skuteczna pielęgnacja skóry z problemami

23 stycznia 2022 0 przez Redakcja

Koreańskie kosmetyki do makijażu oraz pielęgnacji skóry od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. I nic w tym dziwnego, skoro kosmetyka koreańska bazuje się na naturalnych składnikach, w których drzemie potencjał skuteczności. Co więcej, kosmetyczne produkty koreańskie lubiane są za wydajność i za wcale nie aż tak wygórowaną cenę porównywalną do jakości.

Sekretem nieskazitelnej urody Koreanek wcale nie jest czysta chemia!

Koreanki kojarzą nam się z młodymi, wzorowo zadbanymi, pięknymi kobietami. Ich niewątpliwym atutem jest praktycznie nieskazitelna cera pozbawiona wszelkich niedoskonałości. Za ich urodą nie stoją jednak nafaszerowane chemią kosmetyki, lecz te, których skład korzysta z darów od natury.

Sekretem zdrowo wyglądającej skóry nie są jednak same kosmetyki. Kluczem jest tu także regularna pielęgnacja, wykonywa każdego dnia. Powinna ona dotyczyć nie tylko stosowania odpowiednich produktów, ale też sposobu nanoszenia ich na skórę. Kilkuminutowy masaż twarzy rozprowadzający koreańskie kosmetyki niweluje niepożądane zmarszczki i poprawia ukrwienie skóry. Wystarczy poświęcić kilka dodatkowych minut rano i wieczorem, aby zachwycać idealnie wyglądającą cerą. Niemałe znaczenie ma tu także zdrowe odżywianie.

Pielęgnacyjne kroki, które zbliżają do idealnej cery

Teraz, skoro już wiesz, że to właśnie naturalny skład kosmetyków stanowi podstawę udanej pielęgnacji cery pora, abyś poznała koreański przepis na idealną skórę.

1.Oczyszczenie     

Oczyszczanie skóry twarzy pozwala usunąć wszelkie zanieczyszczenia, a także przygotowuje ją do lepszego wchłonięcia nawilżających kremów, czy innych pielęgnacyjnych kosmetyków. Dlatego nie bagatelizuj tego istotnego kroku!

2.Tonizacja

Każdy kontakt z wodą wysusza skórę twarzy. W celu przywrócenia prawidłowego pH należy stosować tonik, który przygotowuje skórę na lepsze wchłanianie kosmetyków.

3.Serum

Wiele kobiet zapomina o stosowaniu serum, przez co nawilżenie cery po toniku kończy się wyłącznie na kremie nawilżającym. Dla Koreanek to właśnie użycie serum stanowi najważniejszy krok pielęgnacyjny, co więcej kosmetyka koreańska potwierdza, że serum to kompleksowe rozwiązanie na wiele problemów skórnych.

4.Nawilżenie

Wcześniejsze kroki przygotowały twarz na prawdziwe i skuteczne nawilżenie kremem dostosowanym do typu cery. Pamiętaj, aby krem nawilżający rozprowadzać masującymi ruchami, omijając okolice oczu i ust. Na te części twarzy stosuj odpowiedni krem pod oczy oraz balsam na usta.

 

Dbanie o cerę wymaga czasu. Jeśli więc kondycja Twojej twarzy pozostawia wiele do życzenia, to powinnaś skupić się na konsekwentnym trzymaniu się naszych rad. Warto przy tym pamiętać o tym, aby co jakiś czas wykonać peeling twarzy. W całej pielęgnacji nie zapominaj o używaniu regenerujących i pielęgnacyjnych maseczek, które tak bardzo uwielbiasz!