Jak wyszczuplić twarz makijażem? Sprawdzone porady!

Jak wyszczuplić twarz makijażem? Sprawdzone porady!

31 października 2023 0 przez Redakcja

Na rynku reklamuje się cały sztab makijażystek i nie ma żadnej trudności w umówieniu się na makijaż. W rzeczywistości niemalże każda kobieta powinna doskonale opanować sposób wykonywania makijażu. Stwarza to mnóstwo możliwości i dlatego przedstawiamy jak wyszczuplić twarz makijażem.

Jak wyszczuplić twarz makijażem – konturowanie na sucho

Makijaż umożliwia optyczne wyszczuplenie twarzy. Wystarczy po nałożeniu podkładu lub kremu BB czy CC, skorzystać z bronzera ciemniejszego od skóry. Ewentualnie można także zastosować podkład, który będzie ciemniejszy o 1 lub 2 tony. W przypadku kobiet, które posiadają jasną karnację, nie są rekomendowane ciemne, czekoladowe odcienie. Podkreślają nienaturalny charakter makijażu, a także uwypuklają wszystkie rozszerzone pory, niedoskonałości czy nawet zmarszczki. Szczerze są odradzane także pomarańczowo-czerwone, terrakotowe tony. Obecnie wizażystki zalecają wybór bronzera w odcieniu beżu lub kamiennego beżu. Do modelowania i konturowania sprawdza się najlepiej bronzer matowy, który nie posiada drobinek.

Jak nakładać bronzer na twarz?

Osoby, które poszukują odpowiedzi jak wyszczuplić twarz makijażem, powinny zrobić przed lustrem dziubek, a następnie nałożyć bronzer na zagłębienia wytworzone pod kośćmi policzkowymi. Działanie bronzera porównywalne jest do cienia. Za jego pomocą można wysmuklić miejsca, które mają zostać wyszczuplone. Bronzer może być nałożony zarówno na skronie w przypadku kobiet z szerokim czołem, czy też na linii nasady włosów u posiadaczek wysokiego czoła. Ewentualnie można nałożyć także bronzer po obu stronach nosa.

Modelowanie twarzy za pomocą rozświetlacza

Wykorzystywanie bronzera w codziennym makijażu umożliwia wyszczuplenie twarzy, jednak nie można pominąć roli rozświetlacza sypkiego lub w kamieniu. Rozświetlacz należy nakładać za pomocą pędzla. Posiadaczki oliwkowej karnacji powinny wybierać złociste i ciepłe odcienie, z kolei neutralne szampańskie są uniwersalnym rozwiązaniem. Kobiety z jasną karnacją powinny wybierać rozświetlacze chłodniejsze, najlepiej perłowo-srebrzyste. Przy wyborze rozświetlacza należy zwrócić uwagę na wielkość drobin. Powinny być drobno zmielone, aby z łatwością układały się na skórze i odpowiednio światło.

Jak aplikować rozświetlacz?

Rozświetlacz powinien być nałożony na trzy istotne miejsca: szczyty kości policzkowych, wewnętrzne kąciki oczu, a także w zagłębieniu znajdującym się nad łukiem Kupidyna. Istnieje możliwość nałożenia rozświetalacza także na dekolt czy ramiona. Rozświetlacz jest nakładany także na linię piersi, aby optycznie zwiększyć biust. Z kolei nałożony na obojczyki umożliwia wymodelowanie linii szyi i dekoltu.

Modelowanie na mokro

Coraz popularniejsze staje się modelowanie na mokro. Za pomocą podkładów można uwypuklać i wyszczuplać poszczególne miejsca. Ciemny nakładany jest w celu wyszczuplenia. Zamiast podkładu można wykorzystać korektor lub bronzer w sztyfcie. Modelowanie na mokro sprawdzi się lepiej w chłodnych porach roku. Ewentualnie w tych miejscach można nałożyć samoopalacz, aby ułatwić sobie codzienny makijaż.