Jak pielęgnować skórę ze skłonnością do trądziku?

Jak pielęgnować skórę ze skłonnością do trądziku?

16 października 2021 0 przez Redakcja

Trądzik to nie jest problem jedynie dorastających nastolatków. Pojawia się też u dorosłych, zwykle jako trądzik różowaty, bardzo uciążliwy i trudny do wyleczenia. Czy odpowiednia pielęgnacja cery może zapobiec pojawieniu się trądziku

Uwaga na kosmetyki z alkoholem

Trądzik pojawia się najczęściej u osób z tłustą cerą, dlatego najbardziej oczywistym rozwiązaniem wydaje się wysuszanie skóry preparatami na bazie alkoholu. To błąd – gdy skórę traktuje się ciągle silnymi substancjami wysuszającymi, zaczyna ona produkować coraz więcej łoju i tak trądzik się nasila. Zamiast wysuszania lepsze jest delikatne nawilżanie skóry preparatami o działaniu kojącym.

Mężczyźni, którzy z natury mają tłustszą cerę, mogą do mycia twarzy używać naturalnych mydeł dostępnych na eranatura.pl/kosmetyki-naturalne-dla-mezczyzn/. Kobietom poleca się żele tonizujące oraz hypoalergiczne pianki, które łagodnie usuwają zanieczyszczenia i zmniejszają podrażnienie skóry. Przy trądziku wolno robić peelingi, ale tylko te enzymatyczne – gruboziarniste scruby zwiększą podrażnienia i rozniosą bakterie po całej twarzy, co spowoduje intensywniejsze rozprzestrzenianie się trądziku. Po umyciu twarz najlepiej wytrzeć jednorazowym ręcznikiem papierowym.

Jak wybrać krem?

Cera trądzikowa, jak każda inna, wymaga systematycznego nawilżania, po prostu trzeba do niej znaleźć odpowiedni krem. Patrzymy przede wszystkim na skład oraz komedogenność – do cery trądzikowej polecane są lekkie kremy z naturalnych składników, które nie zatykają porów, warto też unikać zbędnych kompozycji zapachowych i silnych konserwantów. Pozostałe kosmetyki, jak balsamy do ust, też powinny być naturalne, na przykład z oferty  eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/pielegnacja-ust-naturalne-kosmetyki/.

Na noc przyda się gęstszy krem ze składnikami odżywiającymi i regenerującymi, co spowoduje wyciszenie podrażnionej cery i uregulowanie produkcji sebum. Maseczki na trądzik mogą być z glinek, miodu, jogurtu, kurkumy, rumianku, wyciszająco działają także okłady z aloesu.