Jak dbać o włosy, by stały się gęste?

Jak dbać o włosy, by stały się gęste?

13 września 2023 0 przez Redakcja

Wygląd włosów bardzo często wpływa na naszą samoocenę. Może to również decydować o tym, jak odbierają nas ludzie. Co w takim razie zrobić, by nasze włosy podobały się zarówno nam, jak i innym? Oprócz odpowiednio dobranej fryzury i długości włosów ich postrzeganie zależy w dużej mierze od tego, czy są one zadbane i gęste. W poniższym artykule dowiesz się, co zrobić, by twoje włosy były gęste i zdrowe. 

Jak zagęścić włosy? 

By zagęścić włosy bardzo ważne jest, by swoją pielęgnacje rozpocząć od skóry głowy, ponieważ bardzo często to właśnie tam leży przyczyna problemu. W takim przypadku raz na dwa tygodnie warto wykonywać peeling skóry głowy, który usunie martwy i zrogowaciały naskórek, dzięki temu łatwiej przebić się przez niego włosom. Ponadto istotne jest, by wykonywać zarówno peeling, jak i codzienne masaże, które wpływają  pozytywnie na krążenie, dzięki czemu do skóry głowy dociera więcej składników odżywczych, co umożliwia na wyrośnięcie większych ilości, nowych włosów.  Zadbaj także o równowagę PEH, gdzie: 

-P=proteiny,

-E= emolienty,

-H= humektanty.

Regularne nakładanie na włosy odżywek, które zawierają: proteiny, emolienty i humektanty, wpłyną pozytywnie na budowę oraz nawilżenie. Włosy dzięki temu zyskają promienny i zdrowy wygląd. Zwróć także uwagę, żeby używać łagodnych szamponów, bez dodatkowych substancji spieniających, które mogłyby podrażniać głowę. Ponadto pamiętaj, że szamponem myje się tylko skórę głowy, by umyć włosy wystarczy sama piana, która będzie spływała po nich podczas spłukiwania.

Jak ograniczyć wypadanie włosów? 

Wypadanie włosów jest naturalnym procesem, a ilość wypadających włosów może się różnić w zależności od osoby. Przeciętnie człowiek traci około 50-100 włosów dziennie. Jeśli masz problemy z nadmiernie wypadającymi włosami warto udać się do lekarza, który skieruje cię na badania, gdyż może to być np. przyczyna różnych niedoborów, czy też zaburzeń hormonalnych. Ponadto:

  • W przypadku wypadania włosów zadbaj o odpowiednią dietę: Upewnij się, że dostarczasz organizmowi niezbędne składniki odżywcze, takie jak: białko, żelazo, cynk, witamina C, witaminy z grupy B oraz zdrowe tłuszcze. Włącz do swojej diety warzywa, owoce, orzechy, nasiona, ryby, jaja i pełnoziarniste produkty. 
  • Unikaj nadmiernego stresu, gdyż to on może być przyczyną twoich problemów z włosami.
  • Ogranicz stylizację włosów za pomocą prostownicy, czy lokówki, które przyczyniają się do ich zniszczeń. 
  • Kup odpowiednia szczotkę, która nie będzie wyrywała, jak i tak uszkadzała twoich włosów. 
  • Unikaj agresywnych zabiegów chemicznych: Częste farbowanie, trwała ondulacja, prostowanie za pomocą substancji chemicznych mogą powodować uszkodzenia włosów i przyczyniać się do wypadania.