Idealne dobranie podkładu do potrzeb skóry – jak to zrobić?

Idealne dobranie podkładu do potrzeb skóry – jak to zrobić?

8 września 2023 0 przez Redakcja

 

Podkład powinien idealnie stapiać się ze skórą i nie odcinać się kolorystycznie od szyi. Jak znaleźć swój ideał, który ułatwi wyczarowanie perfekcyjnego makijażu? 

Krok pierwszy – odpowiedni odcień

Najważniejszym kryterium wyboru, jeśli chodzi o podkład, jest odcień. To głównie on decyduje o tym, czy podkład będzie wyglądał naturalnie oraz, czy dobrze zmiesza się z innymi kosmetykami, takimi jak bronzer, korektor i róż. Zbyt jasny lub zbyt ciemny podkład da nienaturalny efekt maski, szczególnie jeśli kosmetyk nakładamy jedynie na skórę twarzy, pomijając szyję i dekolt. Bardzo ważny jest również ton, odpowiedni do cechy chłodnej lub ciepłej. Niestety bardzo wiele kobiet wciąż ma problem z dobraniem właściwego odcienia podkładu. Jak zrobić udane zakupy i nabyć kosmetyk perfekcyjnie pasujący do naszej skóry

Idealny odcień podkładu, jak go dobrać?

Wiele kobiet sprawdza odcień podkładu na testerach w drogeriach, a mimo to po przyjściu do domu okazuje się, że kosmetyk jednak nie współgra z naszą cerą. Dlaczego tak się dzieje? Podstawowym błędem jest sprawdzanie odcienia na skórze dłoni, która różni się od tej na twarzy. Odcień podkładu sprawdzić należy na fragmencie twarzy lub szyi i stanąć w dobrze doświetlonym miejscu w drogerii. Czasami jednak podkład wygląda inaczej w świetle sztucznym, a inaczej w świetle dziennym. Warto więc rozejrzeć się za próbkami i sprawdzić jak dany kosmetyk współgra nie tylko z naszą cerą, ale też z innymi kosmetykami. Próbki mają dodatkowo również te zalety, że dzięki nim można przekonać się, jak makijaż będzie wyglądał po upływie kilkunastu godzin.

Pamiętaj o potrzebach skóry!

Nie tylko odcień jest ważny, istotne są również potrzeby naszej cery, należy o nich myśleć, podczas kupna kosmetyku. Inny podkład dobierzemy do cery tłustej, inny do naczynkowej, a jeszcze inne potrzeby ma skóra ze skłonnością do trądziku i niedoskonałości. Cera na trądzikowa wymaga przede wszystkim mocniejszego krycia. Do cery normalnej i mieszanej sprawdzają się z kolei lekkie podkłady dające naturalne, lekko satynowe wykończenie. Skóra tłusta dobrze czuje się w towarzystwie podkładów matujących, które mogą źle wyglądać z kolei na cerze suchej, podkreślając skórki. Kupując podkład należy zwracać uwagę na odcień, krycie, oraz to, do jakiego rodzaju skóry jest przeznaczony, dzięki temu nabędziemy kosmetyk idealnie pasujący do naszych wymagań. 
 
Pamiętajmy również o tym, że podkład może wyglądać źle, przez błędy popełniane przy jego nakładaniu! Zanim przystąpimy do makijażu, należy odpowiednio przygotować do niego skórę, nakładając kosmetyki pielęgnacyjne, następny krok to odczekanie odpowiedniej ilości czasu i równomierne nałożenie podkładu, a następnie dokładne wklepanie go gąbeczką.