Pomysły na weekend z rodziną – w domu i na wyjeździe

Pomysły na weekend z rodziną – w domu i na wyjeździe

28 czerwca 2021 0 przez Redakcja

Żyjemy coraz szybciej i pracujemy coraz więcej – w codziennym życiu ciężko jest znaleźć czas dla naszych najbliższych. Dlatego kiedy przychodzi weekend warto poświęcić te dwa dni na rodzinne spotkania, rozmowy i wyjazdy. Czas spędzony wspólnie z rodziną pozwala na zacieśnienie więzi. Zobacz pomysły jak przyjemnie spędzić weekend z rodziną.

 

Kino domowe

Jesteście fanami dobrego kina? Weekend to dobra okazja żeby zorganizować maraton filmowy w domowym zaciszu. Zróbcie głosowanie na kategorię filmową lub na serię filmów i wspólnie wybierzcie, co będziecie oglądać. Nie macie pomysłu? Podpowiadamy: filmy oscarowe, Harry Potter, Opowieści z Narnii, klasyki bajek Disney’a. A dla starszych dzieci i fanów kina grozy – może maraton horrorów?  Przygotujcie także przekąski: popcorn, nachosy, warzywa z hummusem. Nie zapomnijcie o piciu – tak przygotowani możecie zaczynać. Miłego seansu!

 

Wspólne gotowanie

Jeśli na co dzień gotuje jedna osoba, to ciekawym pomysłem na weekend może być wspólne gotowanie. Dla dzieci, szczególnie młodszych będzie to nie tylko nauka, ale także dobra zabawa. Wspólnie wybierzcie przepis i zróbcie zakupy. Przygotujcie obiad i deser. W tygodniu nie zawsze jest czas na wspólne posiłki. Weekend to dobra okazja, żeby razem zasiąść do stołu i cieszyć się zarówno dobrym jedzeniem jak i wzajemnym towarzystwem. Wspólnie możecie także posprzątać po posiłku. Jedna osoba zmywa, druga wyciera, trzecia wkłada do szafki. Tym sposobem każdy zostanie zaangażowany i wspólnie wykorzystacie każdą chwilę. Wieczór możecie zakończyć seansem filmowym.

 

Wypad za miasto

A może dwudniowy wyjazd? Wolny weekend możecie przeznaczyć na rodzinny wypad za miasto. Spływ kajakowy, spanie pod namiotami, wycieczka do wesołego miasteczka, a może weekend w parku wodnym? Ciekawym pomysłem jest camping nad jeziorem. Weźcie namioty, rzeczy na piknik i koniecznie środki na komary. Możecie zorganizować ognisko, kąpać się w jeziorze i korzystać z różnych atrakcji wodnych https://plywadla.pl/pl/.

Sporty wodne takie jak: narty, pływadła holowane za motorówką lub skuterem to niezapomniana atrakcja dla całej rodziny. Osoby lubiące wyzwania mogą rozpocząć nurkowanie pod nadzorem doświadczonego  opiekuna. We wszystkich zabawach na wodzie przydatne będą kombinezony neoprenowe, które zapewniają komfort cieplny niezależnie od warunków atmosferycznych.

 

Jeśli daleko Wam do jeziora, to inną destynacją mogą być góry, np. Bieszczady lub Białka Tatrzańska. W Bieszczadach trasy są niższe i łagodniejsze, to dobra propozycja dla rodzin z małymi dziećmi. Natomiast Białka Tatrzańska jest świetnym punktem wypadowym w polskie Tatry. Po górskiej wycieczce możecie odwiedzić lokalne termy i odprężyć się w gorących źródłach. Dwudniowa wycieczka poza miasto pozwoli Wam się zrelaksować, pooddychać świeżym powietrzem  i w przyjemny sposób wspólnie spędzić czas. Po weekendowym naładowaniu przysłowiowych akumulatorów z radością wrócimy do obowiązków dnia codziennego.

Gdzie lubicie spędzać wolny czas: morze, jeziora, góry, a może inne miejsca? Podzielcie się swoimi opiniami. Zachęcamy do komentowania i życzymy udanego wypoczynku w nadchodzącym weekendzie.