Jak zorganizować dziecku urodziny w domu

Jak zorganizować dziecku urodziny w domu

3 czerwca 2020 0 przez Redakcja

Dzieci uwielbiają przyjęcia urodzinowe. Czują się wtedy wyjątkowo, a cała uwaga skupiona jest właśnie na nich. Jednak zorganizowanie urodzin dla dziecka to często dla rodziców nie lada wyzwanie. Jak sobie poradzić z tym zadaniem, aby wszystko przebiegło zgodnie z planem?

Lista gości

Zacznij od przygotowania listy zaproszonych. Oczywiście ważne jest, aby listę tę przygotować wspólnie z Twoją pociechą. W końcu to jej przyjęcie Gdy już sporządzicie listę, oceń, czy jesteś w stanie zapewnić miejsce wszystkim dzieciom. Pamiętaj, że w czasie urodzin w Twoim domu będziesz odpowiadać za bezpieczeństwo każdego malca.

Menu

Menu to kolejny, ważny element przyjęcia urodzinowego. Dzieciom warto przygotować kilka rodzajów przekąsek, które mogą spożywać pomiędzy zabawami. Unikaj przygotowywania dań wymagających jedzenia sztućcami lub które ociekają z sosu. Przykładem przekąsek, które na pewno się sprawdzą podczas przyjęcia, będą:

mini pizzerki serowe
szaszłyki owocowe
chipsy marchewkowe
muffinki

Ważnym aspektem menu są również napoje. Na pewno nie mogą być gorące, ale te mocno schłodzone również nie będą wskazane. Podaj dzieciom wodę, lemoniadę domowej roboty, soki owocowe w temperaturze pokojowej.

Zabawy

Zadbaj również o program dla dzieci. Nie mogą się przecież nudzić. Świetną zabawą będą wszelkiego rodzaju kalambury, odgrywanie scenek z ulubionych filmów lub bajek, być może jakiś quiz? Porozmawiaj z Twoim dzieckiem, w co dzieci w jego przedszkolu lub szkole najbardziej lubią się bawić i na tej podstawie wymyśl odpowiednią zabawę.

Bezpieczeństwo

Jak już wcześniej wspomniałam, ważne jest również zapewnienie wszystkim dzieciom bezpieczeństwa. Usuń z pokoju, w którym będzie impreza, wszelkie niebezpieczne przedmioty, jak szklane naczynia lub te, które mają ostre krawędzie. Jeśli masz w pokoju panele, poproś rodziców dzieci, aby założyli im skarpety lub kapcie antypoślizgowe. Przy dużej grupie dzieci ważne jest również, aby były one na oku kilku osób dorosłych. Może zaprzyjaźniona para rodziców zechce Wam towarzyszyć w przyjęciu?