Wprowadz u siebie zdrowy tryb życia

Wprowadz u siebie zdrowy tryb życia

16 grudnia 2021 0 przez Redakcja

Jednym z najważniejszych elementów tzw. zdrowego tryby życia jest aktywność fizyczna. Dla każdego z nas, w zależności od predyspozycji i upodobań, dobrać można taką formę ruchu, która w najpełniejszy sposób łączyć będzie przyjemne z pożytecznym. Nie każdy lubi godzinami przesiadywać na siłowni. Być może dla takiej osoby najlepszy będzie jogging czy zumba.

Joga na stres

Z kolei ci z nas, którzy uskarżają się na stres i związane z nim dolegliwości, powinni zwrócić swoją uwagę ku jodze. Wpływa ona nie tylko na ciało lecz poprzez nie także na ducha. Jest to jeden z najlepszych sposobów na odnalezienie bądź też przywrócenie harmonii i równowagi  w życiu. Joga nie jest również tak forsowna czy kontuzjogenna jak tradycyjne formy sporu. Jednak wymaga od nas pewnej regularności w praktyce. Jeśli chcemy w pełni doświadczyć jej efektów, powinniśmy ćwiczyć codziennie.

Prawidłowa dieta

Innym ważnym czynnikiem, wpływającym na jakość naszego życia jest odżywianie. W każdym naszym posiłku powinny być obecne zarówno węglowodany jak i proteiny, pochodzące z pełnowartościowego źródła. Wbrew pozorom to nie nadmiar tłuszczu w pokarmie wpływa na odkładanie się tkanki tłuszczowej w naszym ciele. Proces ten jest konsekwencją spożywania nadmiernej ilości węglowodanów i cukrów prostych, pochodzących z niepełnowartościowego, przetworzonego pokarmu. Wbrew obiegowej opinii współcześnie nie tyjemy dlatego, że jemy za dużo. Problem tkwi raczej w niskiej jakości pożywienia. Białe pieczywo, słodycze, chemiczne polepszacze – wszystko to nie tylko wpływa źle na naszą sylwetkę, lecz także samopoczucie. Natomiast zdrowe tłuszcze, pochodzące np. z oliwy z oliwek czy oleju lnianego, są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Regulują przyswajanie z pokarmu witamin takich ja A, D, E i K, a więc niezbędnych mikroskładników dla prawidłowego wyglądu skóry, włosów, zębów i paznokci. Powinniśmy jednak pamiętać, że tłuszcz spożywany w nadmiernych ilościach może spowalniać metabolizm  białek i węglowodanów.

Dom i mieszkanie

Dbając o dobre samopoczucie, warto także zastanowić się nad wystrojem naszego mieszkania, czyli miejsca, w którym poza pracą zawodową spędzamy najwięcej czasu. Dobranie odpowiedniego koloru ścian pokoju może wpływać na nas relaksująco lub energetyzujaco- w zależności od tego, czego w danej chwili potrzebujemy. Bardzo ważnymi pomieszczeniami domu są kuchnie atlas. Powinny one być funkcjonalne, pozwalać na szybkie i sprawne przygotowanie wartościowych posiłków. Jednak równie istotny jest walor estetyczny takiego pomieszczenia, szczególnie, jeśli jest ono zintegrowane z salonem.