Sztuczne zęby nie takie straszne

Sztuczne zęby nie takie straszne

10 grudnia 2021 0 przez Redakcja

Sztuczne zęby kojarzą nam się z osobami starszymi. Widzimy historyczną sztuczną szczękę i już w naszych głowach wytwarza się obraz babci odstawiającej zęby do szklanki z wodą. W dzisiejszych czasach wygląda to zupełnie inaczej. To stomatologia estetyczna mówi nam o tym co wygląda dobrze, a co nie. Są różne metody wstawiania, zasłaniania lub wymiany naszych zębów. Kiedy moja babcia pierwszy raz zdecydowała się na korony porcelanowe mówiła, że to jest coś “niewygodnego”. Nie mogła się przyzwyczaić.

Natomiast po kilku dniach, tygodniach jej nastawienie dramatycznie się zmieniło. Nie dość, że korony porcelanowe okazały się o wiele wygodniejsze to wyglądały o wiele, wiele lepiej. Te implanty zębów stają się coraz bardziej popularne. Większość osób w podeszły wieku przekonała się do koron porcelanowych. Mój dziadek natomiast twierdzi, że najlepsze są licówki ceramiczne. Licówki ceramiczne maja znaczną przewagę estetyczną. W przypadku koron porcelanowych możemy uzyskać efekt luminescencji w świetle fioletowym, efekt pęknięć szkliwa, chropowatości. Przed założeniem korony porcelanowej należy ocenić stan zębów. Ich położenie, to czy są krzywe może zadecydować, że trzeba będzie robić całe koronki, gdyż ułożenie osi zębów nie będzie umożliwiało założenia w jamie ustnej licówki ceramiczne. Korony porcelanowe i licówki ceramiczne to główni rywale jeżeli chodzi o implanty zębów.

Sami nie jesteśmy w stanie ocenić co jest dla nas lepsze. Najlepiej w tak poważnej sprawie skontaktować się ze stomatologiem. Implanty zębów nie są zakładane tylko osobom w wieku podeszłym. Mój kolega wybił sobie przednie zęby, odwiedził polecany gabinet stomatologiczny i tam lekarz stwierdził, że najlepszym dla niego rozwiązaniem będzie, aby zastosować korony porcelanowe. Całe zdarzenie miało miejsce kilka miesięcy temu. Kolega dosłownie zapomina, że ma implanty zębów. Jego uśmiech wygląda bardzo naturalnie. Gdybym nie wiedział, że ma implanty zębów to byłbym w stanie pomyśleć, że nigdy nie był w klinice stomatologicznej, a jego zęby są w 100% naturalne. Technika idzie do przodu i z dnia na dzień napływać będą nowe pomysły sztucznego uzębienia. Nie ma się co zastanawiać, zainwestuj w zęby, zainwestuj w siebie.