Sterydy na siłowni – szkody dla organizmu

Sterydy na siłowni – szkody dla organizmu

24 października 2021 0 przez Redakcja

Chodząc regularnie na siłownie na początku obserwujemy bardzo duży progres, jednak po nim następuje okres stagnacji. Oczywiście nie musi tak być, jeśli zastosujemy odpowiednie treningi, dietę i suplementacje to mamy spore szanse na ciągłą poprawę naszej sylwetki, jednak bardzo często mamy wrażenie, że nasze wysiłki są na próżno, a nawet jeśli mamy już jakieś efekty to bardzo małe. Cóż trzeba powiedzieć, że kulturystyka to sport dla wytrwałych. Prędzej czy później każdy zadaje sobie pytanie; a gdyby tak polepszyć efekty mojej pracy i wtedy zastanawiamy się nad sterydami.

Sterydowa wizja

Oczami wyobraźni już widzisz swoją wymarzoną wyciętą sylwetkę oraz 200kg na sztandze, którą z łatwością wyciskasz na ławce, a twoja seksowna koleżanka z siłowni w samym topie i spodenkach podaje Ci napój izotoniczny. Potem idziesz dalej, bo przecież taka sylwetka to lepsze życie, wyobrażasz sobie siebie w nowym kabriolecie z nowymi koleżankami. Wiele się pomyliłem, raczej nie, jednak sterydy to nie przelewki, a ich użycie nie wpływa zbyt dobrze na nasz organizm.

Pozytywne skutki

Z pewnością urosną ci mięśnie i będziesz silniejszy, niektóre sterydy mogą pomóc Ci także wyrzeźbić swoją sylwetkę, będziesz również o wiele radośniejszy w trakcie cyklu poczujesz się troszkę jak Bóg.

Negatywne skutki

Tych będzie znacznie więcej. Mięśnie, które Ci urosły zaczną stopniowo maleć zaraz po odstawieniu wspaniałych dopalaczy, jeśli przestaniesz ćwiczyć to musisz liczyć się z tym, że zamienisz się w górę tłuszczu. Jednak zakładam, że nie przestaniesz, ponieważ zależy Ci na pięknej sylwetce

Przerost mięśnia sercowego – niestety serce to też mięsień, co prawda jego struktura jest inna niż przypadku mięśni szkieletowych jednak ulega wzrostowi podczas kuracji sterydowych. Nadciśnienie to najmniejsze powikłanie jakie możesz mieć, ale w grę wchodzi również śmierć, więc dobrze się zastanów.
Ginekomastia – wiem, że chciałeś mieć większą klatę ale zaręczam Cię, że nie o to ci chodziło, cóż zbyt duża ilość testosteronu w organizmie ulega aromatyzacji i przekształca się w estrogen, więc twoje piersi będą trochę damskie, ale co tam bicepsy będą większe
Pryszczyca – jeśli masz ładną skórę na plecach i gładkie okolice obręczy barkowej oraz twarz to zbyt się nie przyzwyczajaj, bo na sterydzie z pryszczami lepiej idzie.
Rozregulowany układ hormonalny – na cyklu z łatwością zrozumiesz swoją kobietę, a jej psychika przy twojej będzie stabilna nawet przed samym okresem.
Przerośnięte narządy – twoje narządy też urosną jednak odbije się to negatywnie na ich kondycji, a poza tym nie będziesz już taki wydolny jak kiedyś
Wypadające włosy – jeśli lubisz swoją fryzurę to będziesz musiał się na coś zdecydować, albo włosy albo gigantyczne mięsnie , oczywiście nie muszą ci wypaść jednak nadmiar testosteronu z pewnością osłabi cebulki.

To tylko niektóre i najbardziej popularne problemy jakie powoduje zażywanie środków anabolicznych. Biorąc sterydy warto wiedzieć, że zazwyczaj jest to droga w jedną stronę i zrezygnować z nich jest bardzo ciężko. Sterydy są złe i nie powinny być stosowane przez amatorów, jeśli chodzi o zawodników trenujących pod okiem lekarza tutaj można się zastanowić na ich zastosowaniem. Bardzo często młodzi ludzie sięgają po anaboliki i w ten sposób niszczą swoje zdrowie, a ponieważ wyznają zasadę im więcej tym lepiej zdarzają się przypadki śmiertelne. Oczywiście możliwe jest zażywanie sterydów i wyeliminowanie większości skutków ubocznych. Jednak aby było to możliwe należy przeprowadzić serię badań, ponieważ nie każdy reaguje w taki sam sposób na poszczególne środki.

Inna kwestią jest to, że na naszym krajowym rynku coraz więcej substancji uznawanych jest za nielegalne, dlatego dużo lepszym rozwiązaniem jest zastosowanie amerykańskich suplementów, które na pewno nie spowodują aż tak dużego spustoszenia w naszym organizmie jak wyżej wymienione środki anaboliczne. Jednak zawsze warto obserwować nasze ciało, jeśli po zastosowaniu danego suplementu czujemy się źle, bądź mamy inne dolegliwości dobrym rozwiązaniem będzie zmiana go na inny środek.