Sprawdź czy nie potrzebujesz detoksykacji organizmu

Sprawdź czy nie potrzebujesz detoksykacji organizmu

12 lipca 2022 0 przez Redakcja

Każdego dnia Twoim nieodłącznym towarzyszem są toksyny, które zawsze znajdą sposób, by dostać się do Twojego organizmu. Sukcesywnie go zaśmiecają, co źle odbija się na zdrowiu.

Nieustannie narzekamy na zbyt szybkie tempo życia, stres. Społeczeństwo opanowała lekomania. Często nie mamy nawet czasu zainteresować się zdrowym stylem życia. Spożywamy zbyt dużo soli, tłuszczów trans, produktów wysoko przetworzonych, alkoholu, a za mało błonnika. Skutki widać. Do tego starzenie się organizmu to proces wydzielania wielu substancji trujących. Toksyny opanowały nasze wewnętrzne środowisko.

Jakie są objawy zagnieżdżenia toksyn w organizmie?

Toksyny zaburzają równowagę organizmu. Efekt? Bóle głowy, obniżenie odporności, złe samopoczucie, obniżona sprawność psychofizyczna, problemy trawienne, nieprzyjemny zapach ciała, wypryski.

Działaj od wewnątrz i od zewnątrz

Człowiek posiada naturalne filtry odpowiedzialne za usuwanie toksyn. Są to: wątroba, jelita, nerki, płuca, skóra. Niestety, ale przy zbytnim obciążeniu organizmu substancjami trującymi, organy te nie działają już sprawnie. Organizm przestaje być samodzielny. Trzeba mu więc pomóc.

Co robić?

Kuracje ziołowe

Zaopatrz się w wiązówkę błotną albo łopian większy. Działają żółciopędnie i moczopędnie.
Fiołek trójbarwny odtruwa.

Natomiast morszczyn pęcherzykowaty, koper włoski czy tamaryndowiec stymulują pracę przewodu pokarmowego i działają przeczyszczająco.
Terapię można uzupełnić zieloną herbatą.

Diety owocowo – warzywne

Warzywa dostarczają drogocennego błonnika i likwidują wolne rodniki (czyli zaczątki raka). Z jadłospisu wyklucz słodkie owoce, jak jabłka, rodzynki, banany i śliwki. Wróć do nich po zakończeniu diety, czyli po 10 – 28 dniach.

Suplementy diety

Wybierz te na bazie babki płesznik (śródziemnomorskiej), siemienia lnianego (lnu), błonnika, ostropestu plamistego.

Kąpiele z dodatkiem olejków i płynów (na bazie naturalnych składników) albo soli fizjologicznej

Pod wpływem temperatury naczynia i pory rozszerzają się, co ułatwia przenikanie do krwi dodatków rozpuszczonych w wodzie; solanka stymuluje proces wymiany jonów między ciałem i roztworem, w efekcie którego organizm opuszczają szkodliwe produkty przemiany materii, a przeciwną stronę wędrują: brom, wapń, jod, magnez i inne cenne pierwiastki.

Sauna

Sucha, mokra lub infrared (oddziaływanie podczerwienią)
Możesz wypróbować również terapii z użyciem specjalnych urządzeń elektrycznych.

Dopasuj rozwiązanie

Niektórzy stosują głodówkę. Sposób ten jest dość kontrowersyjny. O ile rezygnacja z pokarmów na jeden dzień nie powinna być groźna dla organizmu, tak wielodniowe głodówki (obowiązkowo prowadzone pod nadzorem lekarza) mogą być groźne oraz przyczynić się do przybrania na wadze po ich zakończeniu.

Nie ma uniwersalnej metody na detoksykację. Każdy organizm może reagować inaczej – wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. Jeśli tylko chcesz, możesz wypróbować wszystkie sposoby lub połączyć wybrane (np. dietę wspomaganą błonnikiem albo babką płesznik z uprawieniem sportu). Przede wszystkim pamiętaj o zdrowych nawykach żywieniowych.