Plastyka powiek – na czym polega zabieg? Sprawdź, czy się kwalifikujesz

Plastyka powiek – na czym polega zabieg? Sprawdź, czy się kwalifikujesz

20 października 2021 0 przez Redakcja

Opadanie powiek i wiotczenie skóry wokół oczy może być konsekwencją procesów starzeniowych i osłabieniem mięśni zlokalizowanych wokół oczu lub uszkodzeniem nerwów. Bez względu czy problem ma podłoże medyczne czy estetyczne, rozwiązaniem może być plastyka powiek. Wrocław i okolice sięgają po profesjonalne metody leczenia, przekonaj się, na czym polega zabieg i jakie warunki trzeba spełnić, żeby się zakwalifikować.

Na czym polega zabieg plastyki powiek? Wrocław stawia na nowoczesne metody

Skóra wokół oczu traci elastyczność przede wszystkim przez stopniowe zmniejszanie się kolagenu w tkankach. Po 26 roku życia u większości osób pojawiają się pierwsze zmarszczki mimiczne, a w kolejnym etapie dochodzi do wiotczenia skóry. Zdarza się, że skóra tak mocno opada, że dochodzi do zaburzenia funkcji narządu wzroku, wówczas konieczne jest przeprowadzenie plastyki powiek. Wrocław może skorzystać ze skutecznego leczenia chirurgicznego.

Blefaroplastyka polega na usunięciu nadmiaru skóry, a w razie potrzeby również tkanki tłuszczowej z powiek. Okulista chirurg wykonuje zabieg w znieczuleniu ogólnym przy użyciu skalpela lub laserowo. Zabieg trwa około 60-90 minut i nie wymaga dłuższego pobytu w klinice. Profesjonalnie przeprowadzona operacja nie pozostawi blizn. Efekty plastyki powiek to odmłodzony, zdrowy wygląd i pozbycie się tzw. worków pod oczami, a w niektórych przypadkach również poprawa widzenia.


Plastyka powiek – przed i po | źródło: wco.com.pl

Kwalifikacje i przeciwskazania do plastyki powiek. Wrocław z bogatą ofertą

Warto podkreślić, że kwalifikacją do zabiegu mogą być względy estetyczne lub medyczne i są to m.in.:

  • opadanie powieki górnej,
  • stan zapalny gruczołu tarczkowego,
  • kępki żółte powiek,
  • skrzydlik,
  • kasza lub cysty powiek,
  • tłuszczyk,
  • zwyrodnienie szkliste powiek,
  • wywinięcie brzegu powieki dolnej do środka.

 

Przeciwskazania do zabiegu obejmują trwające infekcje powiek, zespół suchego oka, ciąża i okres laktacji, choroby ogólne o ciężkim przebiegu, stan po chemioterapii oraz niektóre choroby oczu (np. odwarstwienie siatkówki bądź jaskra).

Plastyka powiek Wrocław – gdzie warto zgłosić się po pomoc?

Chcesz wykonać plastykę powiek we Wrocławiu? Zgłoś się do specjalistów z Wrocławskiego Centrum Okulistycznego i umów się na pierwszą wizytę kwalifikującą do zabiegu. Warto podkreślić, że klinika dysponuje nowoczesnym, zaawansowanym technicznie sprzętem medycznym, który pozwala na niezwykle precyzyjne wykonanie zabiegu. Zapoznaj się już dziś ze szczegółowymi informacjami na temat blefaroplastyki.

Źródło: wco.com.pl