Najpiękniejsze uzdrowiska Czech

Najpiękniejsze uzdrowiska Czech

15 sierpnia 2021 0 przez Redakcja

Czeskie kurorty mają się czym pochwalić. Wspaniała historia, niezwykły klimat oraz piękna zabudowa -oto czynniki, dzięki którym turyści i kuracjusze tak chętnie spędzają czas na ich terenie. Jakie uzdrowiska cieszą się tu największa popularnością? O jakich miejscowościach powinni pomyśleć ci, którzy chcą odwiedzić Czechy w poszukiwaniu relaksu i korzystnego dla zdrowia klimatu?
Czeskie uzdrowiska to piękna okolica, moc atrakcji oraz ogromna ilość historycznych willi i pensjonatów, w których można znaleźć noclegi w komfortowych warunkach. W takim otoczeniu wypoczynek staje się przyjemnym doświadczeniem dla każdego. Kurorty te mogą się pochwalić licznymi ciekawostkami, dzięki którym każdy może w ciekawy sposób spędzać czas na ich terenie.
W gronie tych najbardziej popularnych kurortów w Czechach znajdują się Karlowe Wary. Początki tego uzdrowiska wiążą się z postacią Karola IV, który bardzo często urządzał tu polowania. To na jego cześć nazwano kurort, który obecnie jest jednym z najważniejszych ośrodków turystycznych w Czechach. Nie brak tu pięknych kamienic, ważną rolę zajmują tu również bardziej okazałe budowle. Tak wspaniała zabudowa jest najlepszym dowodem na to, jak wielką popularnością cieszyły się Karlowe Wary w przeszłości. I dziś jest to uzdrowisko wyjątkowo popularne, a na jego terenie można spotkać gości z różnych zakątków Europy. Miłośnikom uzdrowisk wiele radości sprawi też pobyt na terenie Mariańskich Łaźni. To kolejne czeskie uzdrowisko, które cieszy się międzynarodowym uznaniem. Tu już w XIV wieku łączono wypoczynek z poprawianiem stanu swego zdrowia, a ciekawa zabudowa jest najlepszym dowodem na długą historię tego kurortu. Na obecny charakter uzdrowiska wpływ miała jego wielka rozbudowa, przypadająca na początek XIX stulecia. Piękne parki i ogrody stały się dumą i najwspanialszą wizytówką tego miejsca, choć i barokowe czy też secesyjne kamienice przyciągają uwagę gości. Nowe atrakcje, jak pola golfowe czy korty tenisowe, pozwalają tu z kolei każdemu spędzić czas w ciekawy sposób.
Turyści, którzy chcą wypoczywać w bardziej kameralnym miejscu, mogą postawić na trzecie znane uzdrowisko. To Franciszkańskie Łaźnie – kurort, który swą karierę rozpoczął pod koniec XVIII wieku. Piękne wille i obiekty sanatoryjne, wspaniały park oraz secesyjne kamienice – oto najlepsze wizytówki tego uzdrowiska, którym i polscy kuracjusze zachwycili się już dawno.
Czechy to kraj wyjątkowo sprzyjający turystom. Wycieczki po tutejszych miastach cieszą się wielkim uznaniem. Aktywni turyści mogą spędzić wczasy w czeskich górach, na terenie których dziś bez problemu można znaleźć tanie noclegi. Największą popularnością cieszą się jednak uzdrowiska czeskie, znane z licznych atrakcji, wspaniałego klimatu oraz pięknej zabudowy.