Mezoterapia igłowa – co to takiego i jak wygląda?

Mezoterapia igłowa – co to takiego i jak wygląda?

23 czerwca 2023 0 przez Redakcja

Cellulit na skórze i zmarszczki to prawdziwa zmora osób ceniących zadbany wygląd. Niestety upływającego wieku nie da się łatwo oszukać, ale istnieją sprawdzone metody pozwalające na subtelne wspomaganie natury. Jedną z nich jest zabieg mezoterapii igłowej. 

Na czym polega mezoterapia igłowa? 

Procedura, o której tutaj opowiemy, znajduje się w zasadzie na pograniczu medycyny estetycznej i kosmetologii. Najprościej ujmując, zabieg ten polega na wstrzyknięciu w skórę (poprzez iniekcję igłą) określonego zestawu witamin i innych substancji aktywnych, czasem także kwasu hialuronowego, a zatem wszystkich tych składników, których brakuje naszej skórze. Wstrzykiwany specyfik dobierany jest zawsze indywidualnie, w zależności od potrzeb danego klienta – inne składniki będą potrzebne w przypadku problemów z cellulitem, a inne przy skórze naznaczonej zmarszczkami. Mezoterapię wykonuje się po dokładnym znieczuleniu skóry kremem, więc nie ma tutaj mowy o bólu.

Należy dodać, że każdorazowo zabieg taki jest poprzedzony wywiadem lekarskim z daną osobą, aby uniknąć wszelkich ewentualnych powikłań po wykonaniu. Przeciwskazaniami będzie na pewno ciąża oraz okres karmienia piersią. Na mezoterapię nie powinny się także decydować osoby obciążone stanami cukrzycowymi oraz aktywnymi stanami zapalnymi skóry, a także chorujący na nowotwory oraz schorzenia autoimmunologiczne. Wynika to głównie z możliwych reakcji alergicznych na wstrzykiwane substancje.  

Praktyczne zastosowanie mezoterapii igłowej

Dla kogo zatem przeznaczona jest tego rodzaju terapia? Z pewnością dla zdrowych osób, które chcą zachować jędrną, młodą, gładką i jednolitą kolorystycznie cerę. Z czasem kondycja skóry ciała i twarzy zaczyna się starzeć i tracić elastyczność i wówczas w zaledwie kilka chwil można przywrócić piękny wygląd, a jednocześnie i dobre samopoczucie. Co ciekawe, mezoterapia igłowa potrafi też działać zbawiennie na nasze włosy. Specjalnie dobrany kompleks witamin i aminokwasów może bowiem pobudzić cebulki włosowe do działania i wzrostu – idealne rozwiązanie, dla wszystkich marzących o pięknych i gęstych włosach. 

Reasumując, mezoterapia igłowa to skuteczny zabieg, który prowadzi do całkowitej biorewitalizacji skóry, czyli jej odnowy i pobudzeniA naturalnych procesów regeneracyjnych. Jest to metoda w pełni bezpieczna, o ile oczywiście stosowana jest pod profesjonalną kontrolą lekarza. Nie powinna go wykonywać kosmetyczka, gdyż ingeruje bezpośrednio w ludzkie ciało. Zazwyczaj zaleca się powtarzanie zabiegu co 3 tygodnie, a całość procedury powinna się zamknąć w czterech wizytach u lekarza. Do czasu ustąpienia po zabiegowego zaczerwienienia skóry, należy używać tylko łagodnych kosmetyków, nie zawierających alkoholu.