Magiczny pszczeli propolis

Magiczny pszczeli propolis

13 lipca 2021 0 przez Redakcja

Substancja ta ma bardzo silne działanie bakteriobójcze, a w przeciwieństwie do stosowanych często antybiotyków nie powoduje żadnych skutków ubocznych.

Propolis jest produkowany przez pszczoły z substancji znajdujących się w pączkach drzew. Inaczej propolis często nazywany jest kitem pszczelim, szacuje się że zawiera on około 300 różnego rodzaju związków. Wśród nich znajdują się flawonoidy i około 30 różnych cennych dla naszego zdrowia pierwiastków. Mam tu na myśli wapń, potas, magnez, krzem żelaza i wile innych. Jeśli chodzi o witaminy to nie jest ich aż tak dużo w przypadku propolisu. Potrafi on zniszczyć grzyby, bakterie i wirusy.

Można stosować go nie tylko przy leczeniu ale też zapobiegawczo jako środek wzmacniający organizm. Odkryto też że przeciwdziała on miażdżycy, reumatoidalnemu zapaleniu stawów i jeszcze kilku innym chorobom. Regeneruje on organizm, likwiduje stany zapalne, wzmacnia tkankę chrzęstną, przyśpiesza gojenie ran, czyraków, ropni. Jest stosowany pomocniczo przy leczeniu grzybic skóry, odmrożeń, odparzeń, zapaleniu gardła, zatok i ucha środkowego. Kit pszczeli dobrze radzi obie ze zwalczaniem wirusa grypy i opryszczki. Można zrobić sobie inhalację z dodatkiem propolisu, jest to bardzo dobry sposób na poradzenie sobie z zapaleniem oskrzeli. Warto zatem przygotować sobie domowe krople propolisowe.

Trzeba kupić sobie kit pszczeli, dostaniesz go u pszczelarzy, będzie go potrzeba około 10 dag. Potem mrozimy go i mielimy w maszynce do mięsa, potem zalewamy 0,5 l spirytusu ale takiego o stężeniu około 80 – 85 procent. Odstawiamy zalany kit na kilka dni np. 3 ale lepiej 5. Musi on przez ten czas znajdować się w zimnym miejscu. Potem bierzemy lejek, wkładamy do niego kawałek waty i przelewamy by odcedzić męty. Tak otrzymały napar przechowujemy w ciemnej butelce.

Nalewkę tak można stosować profilaktycznie na wzmocnienie organizmu, w tym celu trzeba wypijać raz dziennie około 20 kropli tej nalewki. Dodać możesz do tego miód i wodę. W tej postaci zażywany propolis przyśpiesza i likwiduje stany zapalne w organicyzmie, gojenie się ran i zrastanie kości. Przy problemach z jamą ustną, paradontozie i bólu gardła lub migdałków wlewamy 10 kropli do połowy szklanki ciepłej wody. Chore miejsce płuczemy kilka razy dziennie. Możemy też za pomocą naszej nalewki zrobić sobie inhalacje, do tego będziemy potrzebowali 30 kropli które wlewamy do parownika lub miseczki z gorącą wodą. Potem wystarczy nakryć głowę ręcznikiem i można wdychać opary. Przy problemach z układem pokarmowym czyli np.; wrzodach bierzemy dwadzieścia kropel i dodajemy do kubka zaparzonego siemienia lnianego.