Leki homeopatyczne na przeziębienie

Leki homeopatyczne na przeziębienie

20 stycznia 2022 0 przez Redakcja

Mobilizacja całego organizmu do walki z chorobą jest kluczową zaletą każdego leku homeopatycznego. W przypadku przeziębienia i takich dolegliwości jak katar, kaszel czy łzawienie oczu chory powinien przyjmować substancje, która w dużej mierze wywołuje takie właśnie objawy. Kiedy tylko pojawia się pierwsze symptomy przeziębienia, należy bezzwłocznie zastosować leczenie homeopatyczne. Wówczas przyniesie ono pożądany skutek. Istnieją także leki, które maja za zadanie wspomóc organizm przed pojawieniem się grypy i przeziębienia. W okresach najczęstszych zachorowań na takie przypadłości należy stosować właśnie ten rodzaj leków homeopatycznych.

Leki stosowane w walce z przeziębieniem i grypa maja najczęściej postać granulek, tabletek, maści lub syropów. Przyjmuje się je dosyć często, nawet co 15 do 30 minut. Granulki należy wsypać bezpośrednio do ust i trzymać pod językiem, aż do momentu ich całkowitego rozpuszczenia. Te same granulki można również rozpuścić w niewielkiej ilości przegotowanej wody. Ta druga metoda ma szczególne zastosowanie przy podawanie leków homeopatycznych dla dzieci lub osób w podeszłym wieku. Pamiętajmy jednak, ze tak przygotowany roztwór należy natychmiast spożyć. Nie nadaje się on bowiem do dalszego przechowywania, ze względu na zawartość cukru. Leków nie należy także łączyć z potrawami o intensywnym smaku i zapachu takimi jak np. cebula, czosnek, mięta, ostra papryka czy nawet czarna kawa ( w trakcie i po ich spożywaniu). W miarę poprawy stanu zdrowia, należy wydłużać odstępy czasowe między kolejnymi dawkami leku. Składniki używane do produkcji takich medykamentów to przede wszystkim wilcza jagoda (Atropa Belladonna) oraz rosiczka (Drosera). Wilcza jagoda podana w większych ilościach wywołuje gorączkę, dreszcze i pocenie. Rosiczka w postaci naturalnej natomiast powoduje ostry kaszel, dzięki czemu osoba chora może pozbyć się wszelkich bakterii go powodujących. Homeopatycznie przetworzony kwiat rosiczki oraz jagody pokrzyku skutecznie łagodzą wszelkie objawy przeziębienia i grypy.

Leki homeopatyczne na przeziębienia mogą stosować również dzieci, kobiety w ciąży oraz matki karmiące. Należy jednak pamiętać o niewielkich dawkach takich substancji oraz uważać na zawarty w niektórych lekach alkohol.