Jakie są ceny urządzeń do USG?

Jakie są ceny urządzeń do USG?

8 stycznia 2022 0 przez Redakcja

Cena to nie wszystko, ale niestety w wielu przypadkach determinuje wybór danego urządzenia. Tymczasem ultrasonografy są wręcz niezastąpione w leczeniu i rozpoznaniu chorób. Im precyzyjniejszy obraz, tym trafniejsze rozpoznanie. Dlatego tak ważne jest, by stawiać przede wszystkim na jakość, żeby efekty terapii były wymierne.

Jak obniżyć cenę?

Aparaty USG do tanich nie należą, ale można je spróbować kupić w przystępnej kwocie. Trzeba zadać sobie jednak trochę trudu, żeby nie przepłacać. Pierwszym krokiem jest przejrzenie kilku ofert, a nie korzystanie z pierwszej z brzegu. Ultrasonograf cena jest różna w zależności od dystrybutora. Często niektórzy dealerzy proponują promocje i zniżki. Dodatkowo warto zaopatrywać się w danej firmie regularnie. Wtedy można liczyć na uzyskanie dobrej jakości sprzętu w rozsądnej cenie. Bo stali klienci są z reguły lepiej traktowani i mogą liczyć na rabaty. Ultrasonograf cena jest również zależna od tego co kupujemy. Bo jeśli potrzeba nam kompleksowej oferty z pełnym asortymentem głowic, a w planach mamy jeszcze zakup kolejnego aparatu wówczas możemy nabyć produkt na wyjątkowo preferencyjnych warunkach. Oprócz tego nawet, jeśli mamy już przedstawiona ofertę, warto spróbować negocjować stawki. Z reguły sprzedawcy nie podają najniższej możliwej kwoty i możliwe jest uzyskanie jeszcze dodatkowego upustu. Dobrym pomysłem jest również skorzystanie z dotacji, np. z Unii Europejskie, trzeba być jednak na bieżąc ze wszystkim najnowszymi projektami.

Sprawdź warunki serwisu

To bardzo ważne, bo dobry serwis pozwala na płynność leczenia. Nie chcemy przecież czekać aż urządzenie wróci z naprawy, bo ultrasonograf jest potrzebny przez cały czas, a nawet krótka przerwa może zakłócić pracę w placówce medycznej. Trzeba jeszcze zapoznać się z warunkami gwarancji, czyli ogólnie mówiąc jak często należy wykonywać przeglądy. Ważną informacją jest rozmieszczenie punktów serwisowych. Wprawdzie mechanicy podjeżdżają do klienta na miejsce, ale im serwis jest bliżej, tym krótsze okresy oczekiwania. Przynajmniej bywa tak z reguły. Stąd dobrze jest postawić na sprawdzone marki, bo zazwyczaj mają one rozwiniętą sieć punktów wykonujących naprawy. To jest bardzo wygodne, bo zwiększa prawdopodobieństwo szybkiego wykonania. Poza tym części do urządzeń znanych producentów są bardziej powszechne i znacznie łatwiej je zdobyć. Jeśli wybierzemy mało rozpoznawalną markę możemy napotkać na problemy z naprawą, bo przykładowo dany element konieczny do wymiany trzeba sprowadzać z zagranicy – co niestety trwa dużo czasu i niejednokrotnie blokuje całą terapię. Dlatego, żeby uniknąć tego typu sytuacji, trzeba stawiać na sprawdzone rozwiązania.