Implantologia i problemy z zębami

Implantologia i problemy z zębami

10 lipca 2021 0 przez Redakcja

Utrata uzębienia w wyniku nieszczęśliwego urazu albo braki wywołane dolegliwościami dziąseł są w tej chwili przyczyną poważnych nieszczęść. W wielu przypadkach atrakcyjność wizualna jest w dzisiejszych czasach walorem ułatwiającym życie w nowym otoczeniu. Nie od dziś wiadomo, że interesująca prezencja określa łatwiejsze odszukanie dobrej pracy, sprzyja poszerzaniu nowych kontaktów i znacznie podnosi pewność siebie. Jednak, nie każdy może pochwalić się perlistym i ładnym uśmiechem. Z pomiarów statystycznych wynika, że znaczny procent społeczeństwa cierpi z powodu urazów przyzębia i próchnicy, zaledwie niewielki procent stanowią ludzie, którzy uszkodzili zęby w konsekwencji urazów.
Alarmujący jest fakt, iż próchnica atakuje także najmłodsze dzieci wystawiając je na przedwczesną stratę zębów mlecznych.

Bez wątpienia ogromny wpływ na stan uzębienia ma prawidłowa i regularna higiena jamy ustnej, wyznaczone konsultacje u stomatologa oraz styl życia. Diagnostyka i leczenie zapobiegawcze będą mogły uratować uśmiech przed niepokojącymi zmianami. Wyjściem najczęściej są nowoczesne implanty we Wrocławiu.
Co jednak zrobić, jeżeli niedobory w uzębieniu są źródłem bólu?

Okazuje się, że strata zębów jest jednoznaczną przyczyną wad zgryzu, odwołującą do zmiany rysów twarzy, problemów z artykulacją, zaników kości i zakłóconego trawienia. Niepełne uzębienie sprawia uczucie niepewności, utrudnia funkcjonowanie w środowisku socjalnym oraz ogranicza odnalezienie pracy. Z pewnością tych wszystkich trudności ustrzec się można, dzięki wypełnieniu zębów zaraz po ich utracie.

Współcześnie klasyczne protezy powoli przechodzą do lamusa, gros pacjentów wybiera odtworzenie brakujących zębów techniką implantoprotetyki. Na przekór powszechnej opinii implanty nie są w żadnym wypadku tak znaczną inwestycją, jakby się mogło wydawać. Choć obejmują wydatek rzędu kilku, a nawet kilkunastu tysięcy złotych to umożliwiają doskonałą stabilność przez całe życie pacjenta.

Kluczem do osiągnięcia estetycznego wyglądu i utrzymania pozostałych zębów jest wybór odpowiednio wykwalifikowanego implantologa. Teraz też nie wszystkie przychodnie dentystyczne dają świetne efekty implantologii stomatologicznej.

Aplikując tytanowe implanty we Wrocławiu trzeba przygotować się na diagnozowanie rzeczowe i farmakologiczne. Jednak zdarza się, że nie wszyscy pacjenci mogą podejść do zabiegu. Przeciwwskazaniem jest na pewno wiek poniżej 16 lat, dolegliwości układowe, zaawansowana cukrzyca, zakłócenia hematologiczne krwi, choroby o podłożu psychicznym i bruksizm.

Taka rekonstrukcja zębów jest całkowicie niebolesna, pomaga odzyskać zatracony komfort życia i niewymuszony uśmiech skłaniający do nawiązywania nowych znajomości. Implanty można wstawiać w przypadku utraty jednego zęba, braku trzonowców czy też generalnego bezzębia. Odwiedziny u chirurga stomatologa poświęcana jest na rozmowę z pacjentem i wykluczenie przypuszczalnych barier. Ocena stanu kości i zdjęcie rentgenowskie stanowi podstawę do dokładnego opracowania leczenia. Dodatkowym etapem jest aplikacja implantu w łoże kostne z zastosowaniem odpowiedniego wiertła. Proces osteointegracji utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy od wszczepu, fuzja implantu z kością umożliwia aplikacje korony protetycznej. Zabieg implantologiczny jest również doskonałym rozwiązaniem dla osób całkowicie pozbawionych zębów. Innowacyjne implanty tytanowe wyznaczają skuteczną alternatywę dla niefunkcjonalnych protez. Jedynie 4 implanty wyznaczają trwałe podparcie dla protezy.