Gubienie kilogramów bez wyrzeczeń.

Gubienie kilogramów bez wyrzeczeń.

3 sierpnia 2021 0 przez Redakcja
Marzeniem każdej kobiety jest posiadanie sylwetki osy. Najlepiej gdyby dojście do takiego stanu nie było poprzedzone godzinami ciężkich ćwiczeń i restrykcyjnych diet. W dalszym ciągu obowiązuje błędne stwierdzenie że tylko szczupłe kobiety można uznawać za atrakcyjne wizualnie. Nic bardziej mylnego! Każda kobieca sylwetka jest piękna. Ważne jest, by kobieta czuła się dobrze we własnym ciele i akceptowała siebie taką, jaka jest. Jej odpowiednie nastawienie to klucz do dobrego samopoczucia i pewności siebie. Drogie kobiety, realizujcie swoje plany i spełniajcie marzenia. W przypadku gdy Waszym marzeniem jest zrzucenie paru kilogramów mamy dla Was kilka skutecznych wskazówek, które pomogą Wam osiągnąć wymarzoną wagę. Mało tego! Nie będziemy zmuszać Was do głodówek czy wysiłku fizycznego ponad siły. Będziecie nawet mogły jeść wszystko to, na co macie ochotę! Zainteresowane? Czytacie dalej.
1. Woda.
Jest najbardziej niedocenianym elementem diety. Obecnie modne są koktajle odchudzające czy świeżo wyciskane soki. Mało kto świadomy jest jaki wpływ ma woda na zdrowie człowieka. Składamy się w dużej części z wody, więc powinna być ona nieodzownym elementem naszego codziennego życia. Odpowiednie nawodnienie organizmu to klucz do zdrowia, szczupłej sylwetki i dobrego samopoczucia. Minimalna ilość płynów spożywanych dziennie wynosi dwa litry. Zadanie nie do wykonania? Ależ skąd! Do owej ilości wliczamy każdy napój, który spożyjemy danego dnia tj. kawa, herbata, sok, woda. Oczywiście nie ulega wątpliwości, że woda jest najzdrowszym z nich. Dzięki niej jesteśmy w stanie poprawić kondycję włosów, paznokci, skóry. Daje ona uczucie sytości i zmniejsza łaknienie. Gdy rutyną stanie się spożywanie jak największej ilości wody, będziemy na prostej drodze po smukłą sylwetkę.
2. Słodycze.
Tak, kobiety kochają słodycze. Z tym stwierdzeniem nie zamierzamy się nawet spierać. Są lekiem na wszystko: na smutek, na radość, podczas napięcia przedmiesiączkowego, na romantyczne wieczory. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z ich kaloryczności, jednak trudno odmówić sobie tak małej przyjemności. Istnieje jednak sposób na zrzucenie kilogramów, który nie wyklucza całkowicie obecności słodyczy ze swojej diety. Podstawową zasadą jest dieta 80/20. 80% dziennych posiłków powinno stanowić racjonalne żywienie, odpowiadające zapotrzebowaniu kalorycznemu organizmu. 20% to drobne przyjemności, mogą występować one w formie słodyczy. Taki podział zapewni nam stabilność żywieniową, gwarantując jednocześnie, że nie rzucimy się na słodycze przy pierwszej lepszej okazji, ponieważ będą one wkomponowane w naszą codzienną dietę.
3. Zasada małego talerza.
Większość z nas spożywa posiłki w tradycyjnych, sporych rozmiarów talerzach obiadowych. Dla osób, których marzeniem jest szczupła sylwetka to ogromne ryzyko. Im większy talerz, tym więcej jedzenia na nim ląduje. Prowadzi to do spożycia większej ilości kalorii niż w rzeczywistości potrzebujemy. Najlepszym wyjściem będzie jedzenie posiłków w mniejszym talerzu, a co za tym idzie pochłanianie mniej kalorii. Mówi się że jemy oczami. W tym stwierdzeniu jest odrobina prawdy. Jeżeli mały talerz będzie pełen, nasz mózg nie odczuje różnicy względem ilości jedzenia. A my tym samym dzięki regularnemu stosowaniu tej zasady pozbędziemy się zbędnych kilogramów.