Czym jest atopia i jak sobie z nią radzić?

Czym jest atopia i jak sobie z nią radzić?

5 października 2021 0 przez Redakcja

Sucha skóra, która często atakowana jest różnymi zakażeniami bakteryjnymi, a dodatkowo zaczerwieniona i swędzi – to typowe objawy atopowego zapalenia skóry czyli egzemy. Zauważyć je możesz na szyi, łokciach, kolanach, a nawet twarzy. Musisz jak najszybciej wykonać Test Obciążeń Organizmu, który potrafi wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości.

Atopia jest to nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego, który zaczął produkować za dużą ilość przeciwciał. Te przeciwciała są wytwarzane przeciwko alergenom. które u osób zdrowych nie powodują żadnej negatywnej reakcji ze strony układu immunologicznego. Alergeny mogą być wytwarzane przez pospolite rzeczy tak jak materiały ubrań, których używasz na co dzień. Tak wygląda przykład reakcji autoimmunologicznej. W tym momencie zaczyna być wytwarzana nadprogramowa ilość przeciwciał w odpowiedzi na alergeny, które się pojawiły. Efektem tego procesu może być zaczerwienie, wysypka czy jakakolwiek inna dolegliwość skórna, zazwyczaj w miejscu zetknięcia się z przedmiotem/substancją powodującą pojawienie się alergenów.

Czym jest atopia?

Przeciwciała pełnią bardzo ważną rolę w organizmie każdego człowieka. Są one niezbędne do walki z bakteriami i wirusami czyli do walki z nadciągającymi chorobami. Gdy przeciwciała produkowane są w wyniku reakcji alergicznej, produkowane są bez potrzeby. Nie mogąc walczyć z żadnym zagrożeniem mogą doprowadzić do powstania reakcji zapalnych, doprowadzi to do powstania między innymi atopowego zapalenia skóry.

Skóra w wyniku atopowego zapalenia skóry staje się sucha, zaczerwieniona, często zaczyna się łuszczyć, łatwo ulega podrażnieniom. W kolejnym etapie pojawią się pęcherze skórne, na początku male, a potem coraz większe, aż podejdą ropą. Będą pękać, sączyć się – tworzyć małe ranki i strupy. Towarzyszącym objawem będzie swędzenie całej skóry, na tyle dokuczliwe, że będzie zaburzać koncentrację, a nawet utrudniać zasypianie.

Pamiętaj, iż egzema nie jest dolegliwością zakaźną. Nie trzeba się obawiać kontaktu z osobą, którą dręczy atopowe zapalenie skóry, mimo nieraz nieestetycznego wyglądu. Tak samo jeśli dotknęła Ciebie ta dolegliwość, nie bój się normalnie funkcjonować. Nie potrzebne są odzielne talerze, ręcznik czy pościel. Kontakt z innymi osobami może psychicznie podnieść na duchu, pokrzepić.

Jak wykryć przyczyny dolegliwości?

Chodź nie jest to obecnie możliwe, można zmniejszyć natężenie objawów poprzez pozbycie się wszelkich obciążeń organizmu. Przede wszystkim toksyn ale też pasożytów czy grzybicy. Mogą one bowiem trwać w uśpieniu nie dając o sobie żadnego znaku, jednakże nadal będą obciążać pracę organizmu. Dlatego też zaleca się przeprowadzenie Testu Obciążeń Organizmu. Jest to obecnie najlepsza metoda diagnostyczna. Wszystko to dzięki trzem bardzo ważnym cechom. Test Obciążeń jest kompleksowy, potrafi wykryć przyczyny wszystkich dolegliwości. Test jest szybki, bowiem samo badanie wraz z wynikami i ich analizą nie będzie trwać dłużej, niż pełna godzina zegarowa. Nie jest również inwazyjny, oznacza to, iż nie musisz kompletnie obawiać się bólu, ani jakiegokolwiek nieprzyjemnego uczucia.

Gdzie udać się na Test Obciążeń?

Test Obciążeń Organizmu możesz przeprowadzić we wszystkich gabinetach Centrum Diagnostyki Revitum. Znajdują się one w całej Polsce, być może są już w Twoim mieście. Wysokiej klasy specjaliści na podstawie zebranych danych będą w stanie zaproponować Tobie indywidualnie dobraną kurację, z wyłącznie naturalnych składników. Dołącz do grona tysięcy zadowolonych Polaków, zapisz się na Test Obciążeń. Co więcej wraz z dostosowaniem się do zaleceń możesz dodatkowo odczyć: odmłodzenie, wzrost atrakcyjności czy nawet cofnięcie wieku biologicznego. Wystarczy jedna wizyta, by skutecznie pozbyć się męczący się przyczyn dolegliwości. Jedna wizyta dzieli Cię od lepszego jutra!