Czy odpowiednia dieta może uchronić nas przed chorobą nowotworową?

Czy odpowiednia dieta może uchronić nas przed chorobą nowotworową?

19 stycznia 2022 0 przez Redakcja

Dieta antyrakowa składa się z licznych preparatów, które obejmują produkty zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju raka. Zobacz, co spożyć, by ustrzec się przed chorobami nowotworowymi!

Kolorowe jarzyny

Świeże owoce oraz jarzyny obejmują substancje, które redukują niebezpieczeństwo rozwoju raka. Im bardziej barwne, tym więcej cech wzmacniających mają. Spożywanie ogromnej ilości jarzyn zmniejsza szansę wystąpienia także nadwagi, która jest czynnikiem rakotwórczym. Więc nie zapominaj, by w jadłospisie uwzględniać barwne jarzyny, szczególnie te ciemnozielone, czerwone oraz pomarańczowe.

Przeciwnowotworowe śniadanie

Witamina B broni ciało bezpośrednio przed rakiem jelita, piersi oraz odbytu. Rozpoczynaj dzień od porannego posiłku obfitego w witaminę B. Możesz ją odnaleźć w płatkach zbożowych i pszennym pieczywie. Jej kopalnią są także truskawki, melony i sok pomarańczowy.

Bogactwa witaminy B

Szparagi i jaja to także drogocenne skarbnice witaminy B. Można ją także odnaleźć w fasoli, nasionach słonecznika, szpinaku czy sałacie. Doskonałym bogactwem witaminy B są świeże jarzyny oraz owoce i składniki z pełnego ziarna.

Soczyste pomidory

Dużo analiz udowadnia, że soczyste pomidory redukują niebezpieczeństwo rozwoju licznych odmian raka. Naukowcy nie są mimo wszystko pewni, który budulec pomidora posiada cechy przeciwnowotworowe. Być może to likopen – pigment, który nadaje pomidorom czerwony odcień.

Zielona herbata

Wypijanie herbaty zielonej zapobiega postępowi raka. Eksperymenty laboratoryjne udowodniły, że zielona herbata przystopowała lub zapobiegła postępowi raka jelita, piersi, wątroby, a także prostaty. Dalsze eksperymenty uzasadniły przeciwnowotworowe właściwości zielonej herbaty w relacji do raka żołądka i pęcherza.

Jarzyny z rodziny kalafiorowatych

Kalafior, brokuły, kapusta, sałata oraz kabaczek to jarzyny obejmujące substancje pomagające ciału zmagać z rakiem piersi, jelita i płuc.

Owoce winogron i ich sok mają w sobie resweratrol – silny przeciwutleniacz o właściwościach przeciwzapalnych. Eksperymenty laboratoryjne uzasadniły jego efektywność w zapobieganiu uszkodzeniom komórek, które mogą doprowadzić do rozwoju raka.