Aparat ortodontyczny to nie powód do wstydu

Aparat ortodontyczny to nie powód do wstydu

10 stycznia 2022 0 przez Redakcja

Chcesz, by twój uśmiech olśniewał? To bardzo ważne, bo dzięki temu mamy nie tylko lepszy zgryz, ale również dobre samopoczucie. Kiedy świetnie się prezentujemy, możemy zdziałać znacznie więcej. Jesteśmy pewniejsi siebie co przekłada się na naszą pracę i osiągane sukcesy.

Uśmiech – nasz przyjaciel

Kiedy nie wstydzimy się uśmiechać i robimy to stosunkowo często znacznie łatwiej zjednać nam bliskich i przyjaciół. To bardzo pomaga w życiu prywatnym i zawodowym. Dobre relacje to sposób, by szybko załagodzić konflikty i spory. Również w pracy, kiedy czujemy się pewnie, łatwiej nam nawiązać relacje z klientami lub sprzedać jakiś towar. Wszystko ma znaczenie, a rzeczy, na które z pozoru nie zwracamy uwagi są szczególnie istotne. Idealnie sprawdza tu się powiedzenie: „jak cię widzą, tak cię piszą”. Odzwierciedla ono dokładnie to jak ważny jest na image i jak bardzo pomaga w życiu. Jeśli ktoś widzi osobę wiecznie zadowoloną, sam mam ochotę zacząć się śmiać. Nic w tym dziwnego, bo tak działają wszelkie mechanizmy społeczne. Jak widać z powyższego olśniewający z uśmiech może powalać z nóg. Trzeba się jednak przyłożyć, by dobrze wyglądać. Nie każdy ma idealnie równy zgryz. Z pomocą przychodzi ortodonta, który sprawia, że w ciągu kilku miesięcy widać znaczącą różnicę.

Aparat nie taki straszny, jak go malują

Wiele osób nie chce nosić aparatu korekcyjnego. Wynika to w dużej mierze ze strachu przed wyśmianiem. Wprawdzie w dorosłym życiu takie rzeczy się nie zdarzają, ale już na poziomie szkoły podstawowej tak. Dodatkową barierą psychologiczną jest strach przed bólem i powodzeniem terapii. Na szczęście obecnie produkuje się aparaty ortodontyczne z bardzo dobrych materiałów, które nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, a do tego są solidnie przytwierdzone. Ponadto można zamówić aparaty, które są praktycznie niewidoczne. Wykonane są z przezroczystych elementów, które w ogóle nie rzucają się w oczy. Dzięki temu można je nosić bez obaw i kompleksów. Dotyczy to szczególnie dzieci, które paraliżuje strach przed innymi rówieśnikami, ale nie tylko. Dorośli również zwracają uwagę, by ich uzębienie było jak najmniej widoczne. Korekcją zębów można się zająć w każdym wieku. Wszystko można zrobić bardzo dyskretnie pod warunkiem, że zajmie się tym dobry ortodonta. Tylko wówczas zyskamy pewność, że nasze uzębienie będzie dobrze wyglądało, a sama terapia nie będzie tak uciążliwa. Lekarz, który zna się na rzeczy pomoże nam dobrać najbardziej optymalny aparat, na efekty nie trzeba będzie już długo czekać.