Antykoncepcja online – zmień tabletki antykoncepcyjne i pozbądź się uciążliwych objawów

Antykoncepcja online – zmień tabletki antykoncepcyjne i pozbądź się uciążliwych objawów

16 grudnia 2023 0 przez Natalia

Kobiety, które zdecydowały się chronić przed niechcianą ciążą, biorąc tabletki antykoncepcyjne, często skarżą się na uciążliwe skutki uboczne związane z terapią. One nie muszą być normą! W wielu przypadkach wystarczy zmienić typ tabletek na inny. Pomocy w tym zakresie może udzielić ginekolog online. Dowiedz się więcej na ten temat!

Antykoncepcja online: bezproblemowo i bez kolejek

Antykoncepcja online może być dobrym pomysłem, jeśli przyjmujesz pigułki antykoncepcyjne i zaobserwowałaś u siebie dokuczliwe objawy z tym związane. W sieci znajdziesz liczne platformy takie jak Mojarecepta.com.pl, gdzie możesz umówić się na konsultację z ginekologiem i porozmawiać o swoich problemach. W razie potrzeby eksperci mogą również wystawić receptę na inną antykoncepcję hormonalną, którą otrzymasz na swój telefon. Zero kolejek i brak konieczności wychodzenia z domu. Brzmi świetnie?

Niekorzystny wpływ tabletek antykoncepcyjnych? Zmień je i nie męcz się dłużej!

Tabletki antykoncepcyjne mają skuteczność na poziomie 99%, dlatego pacjentki chętnie decydują się na tę formę ochrony przed ciążą. Wiele z nich uważa, że ich przyjmowanie oznacza liczne skutki uboczne, których zwyczajnie nie da się uniknąć. Czy to faktycznie prawda? Otóż nie!

Obecnie rynek może zaoferować tabletki antykoncepcyjne różnego rodzaju – dostępne są jednoskładnikowe i dwuskładnikowe, między którymi najważniejszą różnicą jest stężenie składników czynnych. Ich odpowiedni dobór może wymagać czasu. Oczywiście zdarza się, że ginekolog od razu przepisuje idealne leki dla pacjentki, czyli takie, które wiążą się z brakiem skutków ubocznych, ale to nie oznacza, że zdarza się to w każdym przypadku.

Do najczęściej występujących skutków ubocznych przyjmowania leków antykoncepcyjnych zalicza się m.in.:

  • bóle i zawroty głowy,
  • obniżenie libido,
  • zaburzenia żołądkowo-jelitowe,
  • przyrost masy ciała,
  • zmiany w zachowaniu i nastroju,
  • acykliczne plamienia,
  • nadwrażliwość piersi,
  • zaburzenia gospodarki lipidowej,
  • wzrost ciśnienia krwi,
  • grzybicę pochwy.

Jeśli od niedawna przyjmujesz pigułki antykoncepcyjne i dostrzegasz u siebie liczne, dokuczliwe skutki uboczne, rozważ konsultację z ginekologiem. Niekoniecznie musisz czekać w kolejce do swojego lekarza. Możesz to zrobić online: szybko i wygodnie z kanapy! Pamiętaj też, że jeśli lekarz zaproponuje Ci zmianę antykoncepcji, nie ma czego się obawiać: specjaliści wiedzą, jak ją przeprowadzić w taki sposób, abyś była nieprzerwanie chroniona przed niechcianą ciążą.