Pomysły i kulinarne inspiracje na udane przyjęcie urodzinowe dla dziecka.

Pomysły i kulinarne inspiracje na udane przyjęcie urodzinowe dla dziecka.

22 lipca 2021 0 przez Redakcja

Urodziny dziecka są nie tylko bardzo ważne dla samego solenizanta, ale także dla rodziców. Chcemy żeby ten dzień był perfekcyjny, a nasze dziecko zapamiętało go na całe życie (przynajmniej do następnych urodzin). To świetna okazja do integracji i zabawy. Jednak nie zawsze mamy pomysł jak przyjęcie urodzinowe zorganizować. Zobacz pomysły kulinarne inspiracje na udane przyjęcie urodzinowe dla dziecka.

Przyjęcie w parku.

Jeśli Twoje dziecko obchodzi urodziny na wiosnę lub w lato, to świetnym pomysłem będzie zorganizowanie przyjęcia na świeżym powietrzu. Piknik w parku będzie rozrywką zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Co będziesz potrzebować? Przede wszystkim sprawdzony park lub inną zieloną przestrzeń, w której można zorganizować przyjęcie. Nie zapomnij także o menu składającym się z pysznych przekąsek, ciast i deserów, które dzieci uwielbiają. Im prostsze i słodsze potrawy, tym lepsze w oczach dzieci :-).

Wykwintne jedzenie jest bardzo ważnym elementem każdego przyjęcia. Piknik urodzinowy nie może obejść się bez deserów, przekąsek i napojów. Co możesz przygotować? Na piknik sprawdzą się małe kanapeczki lub pokrojone tortille. Do tego ciasto, np. lekka i puszysta malinowa chmurka na biszkopcie i oczywiście wykwintny tort urodzinowy ze świeczkami. Pamiętaj, że na dworze może być ciepło, więc wybierz tort, który przetrwa nie tylko podróż, ale także wysokie temperatury. Wspomnianą malinową chmurkę możesz także zrobić jako deser w pucharkach zamiast piec biszkopt. Wystarczy, że w deserowych pucharkach umieścisz masę śmietankową z mascarpone i zalejesz ją galaretką z owocami. Taka prosta wersja malinowej chmurki jest najbardziej lubiana przez najmłodszych uczestników imprezy. Zapracowane mamy także docenią prostotę śmietankowo owocowego deseru i skrócony czas przygotowania. Nie zapomnij także o napojach. Możesz przygotować przede wszystkim domową lemoniadę i zabrać ją we własnych butelkach. Sprawdzi się także zwykła woda i domowe soki lub pyszny kompot. Przydatna może okazać się przenośna lodówka, dzięki której napoje będą schłodzone przez całe przyjęcie. W turystycznej lodówce przechowasz także pyszne lody, za którymi dzieci przepadają.

Przygotuj koce, tak żeby każdy miał gdzie usiąść. Możesz zabrać także poduszki lub pufy do siedzenia. Nic nie stoi także na przeszkodzie, żeby piknik ozdobić różnego rodzaju dekoracjami. Świetnie sprawdzą się balony z helem, które możesz przywiązać do małych kamyczków, tak żeby nie odleciały. Zabierz również papierowe kubeczki, talerzyki, serwetki i sztućce. Nie zapomnij o workach na śmieci, żeby sprzątnąć po przyjęciu.

Urodziny tematyczne.

Twoje dziecko ma ulubioną bajkę, o której nie może przestać mówić? Wykorzystaj to jako pomysł do zorganizowania przyjęcia urodzinowego. To także dobra okazja żeby zaangażować dziecko w przygotowania. Możecie wspólnie wykonać dekoracje, potrawy kulinarne i pomyśleć nad strojem. Dzieci bardzo lubią pomagać w przygotowywaniu potraw oraz dekoracji. Nie musisz kupować specjalnego kostiumu. Poszukajcie rzeczy, które są już w szafie lub możecie uszyć go samodzielnie.

Same przebieranki będą główną atrakcją, ale to nie koniec przygotowań. Jeśli przyjęcie urządzasz w domu, to w ramach urozmaicenia urodzin i zabawy dzieci możesz przygotować artystyczny stolik. Połóż na nim kolorowanki związane z motywem przewodnim i różne przybory do rysowania, wycinania i tworzenia. Dobra zabawa gwarantowana! Zaproszone dzieci oraz ich rodzice będą z przyjemnością wracać wspomnieniami do minionego przyjęcia urodzinowego.

Jeśli na przyjęciu dominować będą chłopcy, to najlepszą zabawę zapewni piłka do kopania. Wspólne bieganie i kopanie piłki integruje dzieci i daje możliwość oddechu dla opiekunów.

Nie zapomnij zrobić także zdjęć na pamiątkę. Po latach miło wspominamy przyjęcia sprzed kilku lat.