Łódź dla żeglarzy – którą wybrać?

Łódź dla żeglarzy – którą wybrać?

16 czerwca 2021 0 przez Redakcja

Żeglarstwo to interesujące hobby, które zaczyna być coraz częściej spotykane. Dla wielu amatorów jest to po prostu świetny pomysł na relaks i odetchnięcie od codziennego stresu oraz obowiązków, zwłaszcza w okresie letnim, w którym podróżowanie łodzią czy jachtem to sama przyjemność.

Na początku można łódź po prostu wypożyczać, ale w pewnym momencie może przyjść taki moment, kiedy będziemy chcieli mieć jakąś jednostkę na własność. W takim wypadku pojawi się zapewne pytanie: którą łódź wybrać? Na co należy zwracać największą uwagę, aby nie popełnić pomyłki i nie wybrać niewłaściwej łodzi? Garść porad na ten temat zebraliśmy dla Was poniżej. Zapraszamy!

Na co należy kłaść największy nacisk, wybierając łódź?

Łódź nie jest małym zakupem – przeciwnie, to spora inwestycja. Zdecydowanie nie powinno się więc wybierać jej na chybił-trafił, ponieważ można „zatopić” sporo pieniędzy w ten sposób i mocno się rozczarować. Dlatego, jeśli spodoba nam się jakaś jednostka, powinniśmy w pierwszej kolejności zajrzeć do jej specyfikacji i dokładnie się z nią zapoznać.

Wybierając łódź, aspekty, na które powinniśmy położyć największy nacisk, to długość i szerokość kadłuba, maksymalna ilość osób, które mogą znajdować się na pokładzie, moc i typ silnika, a także materiał, z którego jednostka została wykonana.

Warto poczytać opinie dotychczasowych nabywców i dowiedzieć się, co oni sądzą o jakości wykonania łodzi i innych kluczowych aspektach. Powinniśmy też zastanowić się, w jaki sposób chcemy używać tej łodzi i czego od niej oczekujemy – szybkości, wydajności, dużej ilości przestrzeni czy jeszcze czegoś innego.

Marim 33 – dobry wybór dla amatorów i nie tylko

Ciekawym wyborem może być łódź Marim 33, z której dokładną specyfikacją można zapoznać się tutaj: https://marim33.pl/. Posiada ona miejsca sypialne aż dla 8 osób (a na pokładzie może znajdować się maksymalnie 12), więc świetnie nada się nie tylko do wypraw solowych, ale też na przykład wakacyjnych wycieczek z rodziną lub znajomymi. Jest to łódź wykonana z laminatu – materiału, który doskonale sprawdza się w tego typu zastosowaniach.

Wynika to przede wszystkim z jego wysokiej wytrzymałości, dzięki której jest ona w stanie służyć nawet wymagającemu żeglarzowi przez długi czas bez żadnych problemów. Nie trzeba obawiać się o to, że łódź szybko zacznie korodować i straci swoją wartość.

Laminat charakteryzuje się także dużą odpornością na wszelkiego rodzaju potencjalnie szkodliwe czynniki atmosferyczne – deszcze, wysokie i niskie temperatury i nie tylko, a do tego nie wymaga kosztownej eksploatacji, dzięki czemu właściciel może oszczędzić swój czas i pieniądze.