Tabletki na cellulit

Tabletki na cellulit

11 lipca 2020 Wyłączono przez Redakcja

Istnieją jednak sposoby na cellulit, które po kilku miesiącach przestrzegania pewnych, ustalonych wcześniej zasad przynoszą widoczne i zadowalające rezultaty. Duży wpływ na stan skóry ma zdrowy tryb życia, oraz prawidłowo zbilansowana dieta, bogata w błonnik, witaminy, mikro i makroelementy. W jadłospisie powinny znaleźć się świeże warzywa i owoce, chude mięso, ryby, kasze, brązowy ryż, ciemne pieczywo, kiełki, oraz woda mineralna usuwająca toksyny z organizmu. Warto zrezygnować z nadmiaru tłuszczów zwierzęcych, soli, cukrów, oraz szkodliwych używek. Nie należy zapominać, że na cellulit domowe sposoby są niezawodne i co najważniejsze tanie.

Dobroczynny wpływ na redukcję tkanki tłuszczowej, oraz jędrny i gładki wygląd skóry mają prysznice z ciepłej i zimnej wody na przemian, masaże z użyciem szorstkiej gąbki, po których ciało powinno zostać nawilżone odpowiednim preparatem. Dla polepszenia efektów wizualnych skóry konieczny jest regularny wysiłek fizyczny. Aktywność na siłowni, sporty na świeżym powietrzu, ćwiczenia aerobowe, a nawet taniec wspomagają diety odchudzające i przyczyniają się w ogromnym stopniu do ładnego wyglądu skóry i lepszego samopoczucia.

Jeżeli wszystkie zastosowane metody na cellulit zawiodły skorzystać można z zabiegów w salonie kosmetycznym, lub u dermatologa. Za pomocą aparatury USG, czasem termografii komputerowej ustala się stopień zaawansowania przypadłości i przeprowadza serie zabiegów mających na celu usuniecie nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Kuracja powinna być połączona z specjalnie dopasowaną dietą, wysiłkiem fizycznym, warto również zażywać na cellulit tabletki zawierające w składzie kofeinę, oraz l-karnitynę. W niektórych przypadkach, w których stwierdzony został 3 stopień zaawansowania, a skóra przypomina wygładem kalafior konieczne jest regularne zażywanie leków moczopędnych i antyobrzękowych.