Tabela kalorii – musisz ją poznać

Tabela kalorii – musisz ją poznać

13 lipca 2020 Wyłączono przez Redakcja

Chyba nie ma osoby, która chociaż raz w życiu nie chciałaby sprawić, aby jej sylwetka była smuklejsza. Prym w tej materii wiodą przede wszystkim kobiety, gdyż to one są zwolenniczkami wszelkiego rodzaju diet. Jednak każda z pań, która kiedykolwiek zaczynała proces odchudzania wie, że nie należy to do prostych zadań. Wymagać będzie bowiem dużo samozaparcia, a efekty przyjdą dopiero z czasem, co mniej wytrwałych potrafi zniechęcić.

Krok pierwszy: wybierz kalkulator BMI

Jaki powinien być pierwszy krok przed odchudzanie? Sprawdzenie, czy faktycznie mamy nadwagę czy może nasza waga jest w normie, a my przesadzamy.
Do tego przysłuży nam się kalkulator BMI. Jest to specjalny wzór, który poprzez podanie takich parametrów jak wzrost w centymetrach i waga w kilogramach jest w stanie obliczyć, czy nasza waga znajduje się z przedziale normy, czy może mamy już lekka nadwagę, albo i otyłość.

Więc jeśli chcesz zacząć walkę dowiedz się z czym konkretnie walczysz i oblicz BMI. Najlepiej byłoby odchudzać się pod okiem dietetyka, który pomoże ci ułożyć optymalną dietę i każe prowadzić dziennik diety – tam zapisywać będziesz każdy posiłek, co pomoże sprawdzić, czy aby na pewno trzymasz się diety. Przydatna przyda się również tabela kalorii czyli wykaz kaloryczności poszczególnych produktów spożywczych – jeśli masz na przykład stosować dietę 1200 kalorii to dzięki tym danym będziesz wiedzieć jak komponować posiłki. A w obliczaniu ich kaloryczności z pewnością pomoże kalkulator kalorii. Tak przygotowana możesz rozpocząć każdą dietę. Teraz jeszcze potrzebujesz wytrwałości i sukces gotowy.