Regeneracja ciała po zimie

Regeneracja ciała po zimie

11 stycznia 2021 Wyłączono przez Redakcja

Okres wiosenny można wykorzystać na kurację regenerującą zmęczone ciało po długiej zimie. Do tego celu stworzona została dieta warzywno -owocowa , która oczyszcza organizm ze złogów i toksyn. Dieta odciąża układ krążenia, oddychania i trawienia, z organizmu zostaje wydalony nadmiar wody oraz poprawie ulega ukrwienie mózgu. Podczas takiej kuracji zalecane jest spożywanie dużej ilości różnego rodzaju warzyw i owoców. Można je jeść w różnej postaci – na surowo, gotowane, zblanszowane oraz duszone. Moga być spożywane jako: surówki, sałatki,wywary i soki. Jako przypraw należy używać ziół, pieprzu ziołowego,majeranku oraz bazylii.
Nie należy dodawać do nich cukru,tłuszczu, nasion strączkowych oraz orzechów. Między posiłkami wskazane jest wypijać 6-8 szklanek wody lub herbat ziołowych. Po zakończeniu kuracji należy wprowadzać takie produkty jak ciemne pieczywo czy kasze, makarony oraz rośliny strączkowe.

Przykładowy jadłospis:
. Śniadanie:
Sok warzywny – z marchwii, buraków (polecamy sok marchewkowy Marwit)
Surówki: z ogórków, pomidorów z cebulą, rzodkiewek z koperkiem,
danie z warzyw na gorąco lub gulasz jarski.
. Obiad:
Zupa jarzynowa /bez masła i mąki/,
dowolna surówka,
faszerowane kabaczki, pomidory, papryka
. Kolacja:
mus owocowy,soki owocowe,owoce surowe według upodobania (polecamy surowy sok jabłkowy Marwit)

Najczęściej stosuje się taką dietę przez okres trzech dni co pozwala usunąć toksyny z komórek oraz oczyścić krew. Ciało staje się lekkie i powabne 😉