Najskuteczniejszy sposób na zdrowe schudnięcie? Prostszy niż myślisz!

Najskuteczniejszy sposób na zdrowe schudnięcie? Prostszy niż myślisz!

21 października 2023 0 przez Redakcja

Chudnięcie może być nie tylko zdrowe i szybkie, ale też przyjemne! Wystarczy skorzystać z jednego, prostego sposobu, który pozwoli na zredukowanie nawet 6 kilogramów miesięcznie!

Szybkie chudnięcie bez uczucia głodu-jak to zrobić? 

Nadmiar tkanki tłuszczowej, to problem nie tylko estetyczny. Nadwaga przyczynia się do rozwoju wielu chorób, powoduje mniejszą mobilność, sprawia, że jakość życia znacznie spada. Nic więc dziwnego, że osoby otyłe nieustannie szukają nowych sposobów na redukcję wagi. Niestety można u nich  zaobserwować tendencję do niepotrzebnego komplikowania sobie życia. Głodówki, dziwne, niedziałające diety, a w rezultacie efekt jojo i jeszcze więcej kilogramów na wadze. Tymczasem istnieje jeden jedyny skuteczny sposób na redukcję wagi, Co więcej jest on potwierdzony naukowo. Tym sposobem jest deficyt kaloryczny.

Co daje deficyt kaloryczny i dlaczego działa?

Deficyt kaloryczny, to sytuacja, w której nasz organizm spala więcej kalorii, niż dostarczamy mu wraz z pożywieniem. Brak paliwa w postaci kalorii skutkuje spalaniem tkanki tłuszczowej oraz ogólną redukcję uwagi. Deficyt może powodować również spadek mięśni, jednak u osób otyłych w pierwszej kolejności spalana jest tkanka tłuszczowa, gdyż jest ona zbędnym balastem dla organizmu. Deficyt nie jest równoznaczny z głodem, bardzo często osoby w deficycie są najedzone, mają mnóstwo energii, a waga i tak spada. Jak wprowadzić się w stan deficytu kalorycznego, by komfortowo chudnąć i na stałe utrzymać nowo uzyskaną sylwetkę?

Zacznij chudnąć już w pierwszym tygodniu – szybkie wejście w deficyt kalorii

Zdarza się, że osoby, które postanawiają zmienić swoje życie, i schudnąć bardzo szybko demotywują się zbyt powolnymi efektami. Wejście w deficyt kaloryczny pozwala zobaczyć rezultaty redukcji już w pierwszym tygodniu. Z naukowego punktu widzenia spalenie 7000 kalorii powoduje spadek tkanki tłuszczowej o 1 kg. Deficyt 7000 kalorii bez problemu można uzyskać w ciągu tygodnia, jednak będzie to wymagało nieco więcej wysiłku, niż wolniejszy spadek masy ciała. Krokiem pierwszym do wejścia w deficyt jest obliczenie swojego zapotrzebowania, Następnie należy odjąć od tego około 400 kalorii, by redukcja ruszyła. Pogłębienie deficytu jest jednak możliwe, dzięki aktywności fizycznej. Dodając porcję ruchu oraz angażującego całe ciało treningu i już w pierwszym tygodniu możemy stracić kilogram tkanki tłuszczowej. Utrzymanie deficytu jest możliwe dzięki posiłkom, które dają sytość, nie dobijając jednocześnie kalorii do bilansu. Wystarczy do każdego posiłku dołożyć porcję warzyw i owoców, by jego objętość wzrosła, bez znacznego podbicia kalorii. Pilnować należy też podjadania między posiłkami, najlepiej ograniczyć j do minimum, gdyż nieuważne jedzenie często powoduje tycie.