Jakie suplementy przyjmować, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo?

Jakie suplementy przyjmować, aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo?

9 lutego 2022 0 przez Redakcja

Z pewnością każdy z nas chce, aby nasz organizm służył nam jak najdłużej i abyśmy mogli wykonywać codzienne czynności bez większych problemów. Natomiast nie wszyscy z nas zdają sobie sprawę, że aby mogło się tak stać należy wprowadzić kilka istotnych zmian. W zależności od tego, jaki tryb życia prowadzimy, dostarczamy do organizmu konkretne witaminy i składniki odżywcze. Niektórzy z nas dużą wagę przywiązują do tego, aby posiłki były zbilansowane, natomiast inni praktycznie nie zwracają na to uwagi. Szybki tryb życia i nieustanne funkcjonowanie w biegu powoduje, że jemy nieregularnie i niezdrowo. W związku z tym, pierwsze co warto zrobić to wykonać badania krwi, aby sprawdzić czy nie mamy żadnych niedoborów. Jeśli okaże się, że jednak jakieś powstały, należy wprowadzić do swojej codzienności suplementację. Jak podkreślają eksperci z Natural Pharmaceuticals, z uwagi na położenie Polski oraz porę roku jaką aktualnie mamy może okazać się niezbędnym przyjmowanie między innymi witaminy D. Co więcej, jest to czas kiedy nasza odporność wystawiona jest na próbę, dlatego nie powinno zabraknąć tu również witaminy C. Oprócz tego, nie zapomnijmy także o kwasach Omega-3, które odgrywają niebagatelną rolę.

Witamina D

Przeszukując Internet w celu znalezienia informacji o witaminie D najczęściej trafimy na stwierdzenie, że jest ona „witaminą słońca”. Nie jest to przypadkowe określenie, bowiem to właśnie ono jest podstawowym źródłem jej produkcji w naszym organizmie. Niestety, jak dobrze wiemy, położenie naszego kraju sprawia, że promienie słoneczne nie docierają do nas przez cały rok lub po prostu ich kąt nie jest na tyle wystarczający, aby poziom witaminy D był utrzymany na odpowiednim poziomie. Badania pokazują, że niemal 90 procent Polaków cierpi na jej niedobór. Nasza dieta również pozostawia wiele do życzenia, ponieważ nie jest obfita w tłuste ryby. W konsekwencji może doprowadzić to do poważnych chorób, skurczy mięśni czy osłabienia kości. Z tego powodu, nie powinniśmy bagatelizować konieczności jej suplementowania.

Witamina C

Kolejną witaminą, która jest dla naszego organizmu niezwykle ważna, jest witamina C. Szczególnie w okresie zimowym jej właściwości są nieocenione. Uczestniczy ona bowiem w produkcji limfocytów, czyli przeciwciał zapobiegających przeziębieniom i niepożądanym chorobom. Natomiast, jak przekazuje Natural Pharmaceuticals, nie jest to jedyna funkcja jaką pełni w naszym organizmie. Przyczynia się również do prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego, co w konsekwencji wpływa na brak między innymi sińców pod oczami czy krwawienia dziąseł. Dzięki witaminie C jakość naszej skóry jest utrzymana w dobrej kondycji. Cera jest elastyczna i jędrna, co oznacza, że nie musimy martwić się o zmarszczki. Wpływa ona również na nasze stawy. W związku z tym, że oddziałuje na wiele naszych narządów, jej suplementacja powinna zostać na dobre wprowadzona do naszego życia.

Kwasy Omega-3

Kwasy Omega-3 to dość grząski teren, ponieważ znaczna większość Polaków ma dość spory problem z ich uzupełnianiem. Dzienne zapotrzebowanie to jedynie 1,5 grama i choć jest to niewiele, w dalszym ciągu trudno jest nam zaspokoić tą ilość. Dzieje się to z uwagi na niskie spożycie ryb, które są ich głównym źródłem. Tutaj należy przytoczyć w szczególności te tłuste jak makrela czy śledź. Co więcej, kwasy Omega-3 znajdują się również w orzechach włoskich, nasionach lnu czy rzepaku. Jeżeli wiesz, że wymienione produkty rzadko goszczą na Twoim stole, warto sięgnąć po odpowiednią suplementację. Konsekwencją niedoborów może być gorsza praca mózgu, nadciśnienie czy nawet miażdżyca.