5 powodów, dla których warto zamawiać pudełkowe jedzenie

5 powodów, dla których warto zamawiać pudełkowe jedzenie

5 grudnia 2021 0 przez Redakcja

Szczególnie ten trend widoczny jest w większych miastach, gdzie dostęp do usług zamawiania gotowego jedzenia jest lepszy. Jest wiele firm oferujących catering dietetyczny. Bemowo nie jest wyjątkiem. Zarówno tu, jak i w innych dzielnicach mieszka wielu ludzi, którzy chętnie zamawiają pudełkowe jedzenie. Wyjaśniamy dlaczego:

  1. Wygoda

Nie da się ukryć, że otrzymywanie gotowych posiłków pod drzwi to duży komfort. Nie musimy zastanawiać się, co ugotować na obiad czy co zjeść na kolację. Dodatkowo posiłki dowożone są w szczelnie zamkniętych opakowaniach, co eliminuje ryzyko wylania się zupy czy sosu na zawartość naszej torby.

  1. Oszczędność czasu

Pudełkowe jedzenie to niewątpliwie dobry sposób na oszczędność czasu. Zastanów się, ile czasu zajmuje Ci zrobienie obiadu? Godzinę, dwie? A to tylko jeden posiłek… Przy założeniu, że przygotowywanie posiłków zajmuje Ci dwie godzinny dziennie, w skali miesiąca jest to 60 h, czyli 2,5 doby. W skali roku spędzilibyśmy równe 30 dób w kuchni… straszne, prawda? Dodatkowo należy wziąć pod uwagę, że jedzenie samo w lodówce się nie pojawia.

  1. Zbilansowane i zdrowe posiłki

W natłoku domowych obowiązków przygotowywanie posiłków traktujemy po macoszemu. To, że zdrowe odżywianie jest bardzo ważne, wie każdy. Mało kto jednak przykłada do ich komponowania należytą uwagę. Rano brakuje czasu usiąść przy stole i zjeść śniadanie. Szybko trzeba wyjść z psem, ubrać dziecko i zaprowadzić do przedszkola. Gdy już uda nam się dotrzeć do pracy, często jemy byle co między spotkaniami. Kupujemy jedzenie na mieście, nierzadko są to fast foody. Zamawiając usługę dowozu gotowej diety mamy ograniczone możliwości podjadania i każdego dnia mamy pod ręką coś zdrowego, co dostarcza naszemu organizmowi niezbędnych wartości odżywczych poprzez pudełkowe jedzenie. Warszawa to miasto, gdzie zamawianie gotowych diet jest bardzo popularne.

  1. Brak zakupów

Zakupy to kolejny czasochłonny krok, który należy wykonać, żeby mieć z czego przygotowywać posiłki. Dzięki dietom pudełkowym unikniesz stania w supermarketowych kolejkach, dźwigania toreb, rozpakowywania i ewentualnego wyrzucania produktów, których nie udało Ci się zjeść i się po prostu zepsuły. Sobotę spędzisz z rodziną, zamiast stresować się myślami, że trzeba iść na zakupy.

  1. Opieka specjalisty

Bardzo wiele firm ma w ofercie konsultacje dietetyczne. Rozmowa z dietetykiem pomoże nam wybrać odpowiednią dla nas dietę. Wybór kaloryczności diety jest niezwykle istotną sprawą, dlatego warto zasięgnąć opinii specjalisty.

Warto zastanowić się, czy przejście na dietę pudełkową, choć droższe niż samodzielne gotowanie, nie okaże się w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem.